Kotwica pokazała doświadczenie

Znakomite spotkanie przeciwko Jarocie rozegrali strzelcy goli dla gospodarzy. Mowa tutaj o Marcinie Trojanowskim i Michale Marczaku. Dzięki tej dwójce ekipa z Kołobrzegu wygrała na inaugurację 4:2.

Przed tym meczem wiedzieliśmy, że nasi przeciwnicy mają bardziej doświadczony zespół. Potwierdzeniem tego była pierwsza połowa. Swoją cegiełkę do sukcesu dołożył też Dawid Retlewski. Co prawda najlepszy strzelec poprzedniego sezonu w III lidze nie pokonał Sebastiana Kmiecika, ale dołożył cegiełkę do sukcesu swojej drużyny. Jeśli chodzi o liczby, to wyjściowym składzie gospodarzy zobaczyliśmy zaledwie dwóch młodzieżowców. Z kolei w ekipie z Jarocina zagrało czterech. Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem są to zawodnicy urodzeni w 1999 roku i młodsi.

Jarociniacy na tle wymagającego rywala zaprezentowali się z niezłej strony po przerwie. Młodzi piłkarze w drugiej części zagrali już zdecydowanie lepiej i co ciekawe okazali się lepsi na tle Kotwicy. Właśnie w tej części gry zobaczyliśmy zaledwie jedno trafienie. Jego autorem był Mateusz Dunaj. Warto również wspomnieć, że trener Piotr Garbarek wprowadził na boisko trzech kolejnych młodzieżowców (Beniamin Wrembel, Dawid Krzyżaniak, Oskar Machowski).

W kadrze JKS-u na inauguracyjne spotkanie w sezonie 2019/20 zabrakło Marcina Maćkowiaka, który dołączył z Lecha Poznań. Urodzony w 1999 roku zawodnik powinien być gotowy do gry w najbliższych meczach trzeciej ligi gr. drugiej.