Legia lepsza w Grodzisku

Jarota Jarocin ma za sobą bardzo pożyteczny sparing z rezerwami Legii Warszawa.

Sobotnie spotkanie było dla JKS-u trzecim podczas okresu przygotowawczego przed sezonem 2019/20. W dwóch poprzednich potyczkach podopieczni trenera Piotra Garbarka pokonali Victorię Ostrzeszów 3:1 i ulegli Górnikowi Konin 0:2. Od pierwszej minuty zarysowała się przewaga legionistów, którzy przez tydzień przebywali na obozie w Grodzisku Wielkopolskim. „Wojskowi” wzmocnieni kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny po pierwszej połowie prowadzili różnicą trzech trafień. Po zmianie stron zdobyli kolejne dwa gole i wygrali w pełni zasłużenie 5:0.

W trakcie całego pojedynku zespół z Jarocina mógł zdobyć co najmniej jedną bramkę. Jednak tym razem zawiodła skuteczność w polu karnym rywali. Sztab szkoleniowy w starciu z rezerwami Legii sprawdził w akcji pięciu piłkarzy testowanych. Jarociniacy kolejny mecz sparingowy rozegrają już w najbliższą środę, 24 lipca. Ich przeciwnikiem będzie LKS Gołuchów. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godzinę 18:30.

Legia II Warszawa – Jarota Jarocin 5:0 (3:0)
13’ – Mateusz Grudziński (1:0)
22’ – Mateusz Grudziński (2:0)
40’ – Radosław Cielemęcki (3:0)
65’ – Mateusz Grudziński (4:0)
80’ – Patryk Konin (5:0)

Jarota Jarocin (I połowa): Zawodnik Testowany – Zawodnik Testowany, Alan Janowski, Zawodnik Testowany, Patryk Kieliba – Dawid Idzikowski, Zawodnik Testowany, Beniamin Wrembel, Mateusz Dunaj, Zawodnik Testowany – Mikołaj Łopatka.

Jarota Jarocin (II połowa): Sebastian Kmiecik – Zawodnik Testowany, Alan Janowski, Piotr Stachowiak, Mikołaj Kowalski, Zawodnik Testowany, Zawodnik Testowany, Patryk Kieliba, Beniamin Wrembel, Miłosz Kowalski – Mikołaj Łopatka.