Mocne otwarcie rezerw

Jarota II Witaszyce bez większych problemów pokonała Zielonych Koźminek 4:1. Tym samym gracze rezerw jarocińskiego klubu z przewagą trzech punktów są liderem Red Box Klasy Okręgowej.

Od pierwszych minut sobotniej rywalizacji było widoczne, że podopiecznych trenera Czajki czeka trudne spotkanie. Gospodarze twardo się bronili, utrudniając dochodzenie do sytuacji strzeleckich przez pierwsze dwadzieścia minut. Jednak dzięki świetnej postawie urodzonego w 2003 roku – Maurycego Skowrońskiego  drugi zespół JKS-u schodził do szatni w świetnych nastrojach. Trzy gole autorstwa tego piłkarza pozwoliły z optymizmem patrzeć na drugą część pojedynku. I tak też było, choć w kilku akcjach zabrakło skuteczności. W 75. minucie na listę strzelców wpisał się Jacek Pacyński – najlepszy strzelec ligi z dorobkiem dwudziestu bramek na koncie! Zielonych stać było jedynie na trafienie honorowe na otarcie łez.

Tym samym drużynie rezerw udała się ligowa inauguracja tej wiosny. W swoim kolejnym meczu nasi zawodnicy zmierzą się u siebie z Białym Orłem Koźmin Wielkopolski. Będzie to spotkanie o pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Pierwszy gwizdek sędziego na boisku sztucznym w Jarocinie rozbrzmi o godzinie 18:30.

Zieloni Koźminek – Jarota II Witaszyce 1:4 (0:3)
0:1 – Maurycy Skowroński (23’)
0:2 – Maurycy Skowroński (29’)
0:3 – Maurycy Skowroński (42’)
0:4 – Jacek Pacyński (74’)
1:4 – Bartosz Koźmierczak (83’)

Jarota II Witaszyce: Jakub Jacek – Mikołaj Kowalski (58’ – Antoni Bzodek), Igor Skowron, Piotr Stachowiak, Szymon Bogaczyk, Jakub Adamkiewicz (68’ – Bartosz Kantek), Szymon Gałczyński (73’ – Jakub Wojtysiak), Krzysztof Matuszak (73’ – Bartosz Borysiak), Maurycy Skowroński (58’ – Alan Janowski), Jacek Pacyński, Miłosz Kowalski (73’ – Jakub Orzłowski).