Na piątkę z Victorią Ostrzeszów

W swoim trzecim sparingu w ramach okresu przygotowawczego piłkarze Jaroty zmierzyli się w piątek z Victorią Ostrzeszów. Drużyna trenera Garbarka pewnie wygrała 5:0.

Pierwsze fragmenty gry upłynęły pod znakiem ofensywnej gry w wykonaniu gospodarzy. Jednak na pierwszego gola musieliśmy poczekać do 35. minuty. Wtedy piłkę w siatce ulokował Marcin Maćkowiak. Po zmianie stron przewaga JKS-u z każdą kolejną akcją rosła. Znalazło to również odzwierciedlenie w wyniku. Pierwszy kwadrans drugiej połowy był szczególnie udany dla Krzysztofa Bartoszaka, który dwukrotnie pokonał bramkarza z Ostrzeszowa. Aktywni w tym meczu byli także Mateusz Dunaj i Szymon Komendziński. Wychowankowie Jaroty strzelili odpowiednio czwartą oraz piątą bramkę w spotkaniu z czwartoligowcem. Szkoleniowiec Piotr Garbarek wprowadził sporo zmian. Co ważne jego zawodnicy w końcówce kreowali sobie kolejne sytuacje, ale kilka udanych interwencji zapisał na swoim koncie bramkarz przyjezdnych.

Warto podkreślić, że w piątkowej grze kontrolnej na boisku zobaczyliśmy Mateusz Kosmalskiego z rocznika 2005. Młody golkiper z Akademii Piłkarskiej „Jarota” w drugiej odsłonie zastąpił Sebastiana Lorka. Jarociniacy tego lata rozegrają jeszcze dwa pojedynki sparingowe. Najpierw podejmą Wartę Sieradz (28 lipca), a na tydzień przed inauguracją trzecioligowych rozgrywek podejmą Huragan Pobiedziska (31 lipca).

Jarota Jarocin – Victoria Ostrzeszów 5:0 (1:0)
1:0 – Marcin Maćkowiak (35’)
2:0 – Krzysztof Bartoszak (47’)
3:0 – Krzysztof Bartoszak (60’)
4:0 – Mateusz Dunaj (62’)
5:0 – Szymon Komendziński (84’)

Jarota Jarocin: Sebastian Lorek – Zawodnik Testowany, Jędrzej Ludwiczak, Marcin Maćkowiak, Piotr Skokowski, Zawodnik Testowany, Zawodnik Testowany, Marcin Konopka, Zawodnik Testowany, Damian Pawlak, Krzysztof Bartoszak.

Na zmianę wchodzili: Mateusz Kosmalski, Piotr Stachowiak, Szymon Komendziński, Mateusz Dunaj, Dawid Idzikowski, Patryk Rzepka, Kacper Szymankiewicz.