Niedosyt po meczu ze Świtem

Piłkarze Jaroty muszą poczekać na pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością. Żółto-czerwono-niebiescy w dziewiątej kolejce 3. Ligi przegrali ze Świtem Szczecin 2:3.

Piątkowe starcie lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy już w ósmej minucie objęli prowadzenie. Wynik spotkania otworzył Szymon Kapelusz. Kapitan Świtu po dośrodkowaniu Dominika Dziąbka przelobował głową debiutującego w zespole JKS-u, Jakuba Bauta. Gospodarze próbowali odrobić straty, ale nie mieli ku temu dogodnych sytuacji strzeleckich, choć byli częściej w posiadaniu piłki. Tuż przed zejściem do szatni arbiter podyktował problematyczny rzut karny dla drużyny z województwa zachodniopomorskiego. Chwilę później futbolówkę z jedenastkę metra do siatki posłał Adam Ładziak. Tym samym podopieczni Mariusza Kurasa zeszli na przerwę w zdecydowanie lepszych humorach.

Jarociniacy nie mieli nic do stracenia. W pierwszym kwadransie drugiej połowy najbliżej gola był Mikołaj Jankowski. Jednak futbolówka po uderzeniu głową gracza Jaroty odbiła się od poprzeczki. Na bramkę kontaktową czekaliśmy do 64. minuty. Wtedy jeden z graczy gości zagrał piłkę ręką, a pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Krzysztof Bartoszak. Gdy wydawało się, że JKS jest w stanie doprowadzić do remisu, to niebiesko-biali znów podwyższyli swoje prowadzenie, kiedy skutecznym strzałem po długim roku popisał się Jędrzej Kujawa i na tablicy wyników było już 3:1.

Pod koniec meczu arbiter ze Zduńskiej Woli ponownie wskazał na „wapno” dla miejscowych. Jakub Kuzko sfaulował Bartoszaka, a napastnik z Jarocina ponownie zachował „zimną krew” i bez większych problemów pokonał Przemysława Matłokę, dając nam nadzieję na chociażby remis. Niestety czasu na wyrównanie zabrakło. Taki stan rzeczy sprawił, że ekipa z dzielnicy Skolwina wywiozła z naszego miasta cenny komplet punktów.

Jarota Jarocin – Świt Szczecin 2:3 (0:2)
0:1 – Szymon Kapelusz (8′)
0:2 – Adam Ładziak (45′)
1:2 – Krzysztof Bartoszak (64′)
1:3 – Jędrzej Kujawa (70′)
2:3 – Krzysztof Bartoszak (90+2′)

Jarota Jarocin: Jakub Baut – Piotr Stachowiak (72’ – Szymon Soiński), Kacper Szaflarski, Marcin Maćkowiak, Szymon Komendziński, Michał Grobelny, Michał Marszałkiewicz (79’ – Igor Rybarczyk), Sebastian Kamiński, Mikołaj Jankowski (72’ – Dawid Idzikowski), Dominik Konopacki (79’ – Marcin Konopka), Krzysztof Bartoszak.