Nieudany weekend juniorów

Juniorzy starsi w roli gospodarza przegrali z drużyną Mieszko Gniezno 0:6. Powodów do zadowolenia nie mieli również ich młodsi koledzy, którzy ulegli na wyjeździe Kotwicy Kórnik 1:5.

Podopieczni Pawła Janasa w obecnym sezonie w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Starszych walczą o utrzymanie. Niedzielna porażka na własnym terenie sprawiła, że JKS pozostał na ostatnim miejscu w tabeli ze stratą dwóch punktów do Warty Śrem. Nasi piłkarze rozegrają jeszcze pięć meczów w Jarocinie oraz trzy potyczki wyjazdowe. Juniorzy starsi w tych spotkaniach muszą już punktować, bo z rozgrywkami na szczeblu województwa pożegna się jeden z zespołów.

Jarota Jarocin – Mieszko Gniezno 0:6 (0:4)

Jarota Jarocin: Bartosz Kubiak – Szymon Grodzki (46’ – Dawid Kowalski), Mikołaj Dzierla (80’ – Kacper Mizera), Krystian Wawrzyniak, Alan Janowski, Kacper Olszyna, Mateusz Gabryszak (65’ – Wojciech Nowak), Jakub Klauza, Patryk Rzepka (78’ – Patryk Mankiewicz), Gabriel Sołtysiak (75’ – Adam Ratajczak), Miłosz Kowalski

Różnicą czterech goli w Kórniku przegrali podopieczni trenera Kamila Stefaniaka. Ich gra szczególnie w pierwszej połowie mogła się podobać. Jarociniacy pokonali nawet bramkarza gospodarzy. W 22. minucie do siatki trafił Filip Glinkowski. Dla tego zawodnika był to drugi gol w rundzie wiosennej w Lidze Wojewódzkiej. Skuteczniejsi byli rywale, którzy zasłużenie pokonali zespół Jaroty Jarocin 5:1. Juniorzy młodsi po pięciu kolejkach zajmują piątą pozycję w stawce siedmiu drużyn.

Kotwica Kórnik – Jarota Jarocin 5:1 (3:1)

Jarota Jarocin: Miłosz Sobkowiak – Antoni Bzodek, Mateusz Klapczyński, Bartosz Stefaniak, Mikołaj Kowalski (63’ – Tobiasz Stefaniak), Damian Krzyżaniak, Kajetan Oleśków (72’ – Adam Studziński), Kacper Litka, Jakub Orzłowski, Piotr Stachowiak, Filip Glinkowski (67’ – Kacper Boruta)