Obronić trofeum w Gołuchowie

Jarota Jarocin ma okazję po raz drugi z rzędu zdobyć Okręgowy Puchar Polski. Podopieczni Marcina Woźniaka w wielkim finale zmierzą się z LKS-em Gołuchów, występującym w czwartej lidze gr. południowej.

Drużyna z Gołuchowa swoje rozgrywki rozpoczęła od meczu wyjazdowego z Victorią Skarszew. To starcie zakończyło się zwycięstwem LKS-u (5:3). W drodze do finału ekipa „Żubrów” wyeliminowała Olimpię Brzeziny (6:0), Centrę Ostrów Wielkopolski (1:0) i Orła Mroczeń (4:3). Dla porównania jarociński zespół ograł na wyjeździe Stal Pleszew (1:0), Ostrovię Ostrów Wielkopolski (1:0) oraz w roli gospodarza KKS Kalisz po serii rzutów karnych.

Jarociniacy w ubiegłorocznym finale Pucharu Polski pokonali Ostrovię Ostrów Wielkopolski 2:0. W dotychczasowych edycjach zawodnicy JKS-u czterokrotnie triumfowali. Dla gospodarzy będzie to szósty udział w tym prestiżowym wydarzeniu. LKS Gołuchów okazał się najlepszy w 2001 i 2003 roku.  

Organizatorem meczu finałowego będzie klub z Gołuchowa przy współudziale Urzędu Gminy w Gołuchowie oraz Kaliskiego OZPN-u. Początek spotkania na boisku przy ul. Słowackiego zaplanowano na godzinę 17:00.

Jarota Jarocin
Zagłębie II Lubin
Jarota Jarocin
0:0
Piast Żmigród