Okazałe sparingowe zwycięstwo

Wysokim zwycięstwem zakończyło się sobotnie spotkanie kontrolne Jaroty Jarocin z LKS-em Gołuchów. Gospodarze pokonali mistrza IV ligi sezonu 2019/20 różnicą czterech trafień (5:1).

Początek meczu należał do ekipy „Żubra”, która jako pierwsza zagroziła bramce strzeżonej przez Marcina Antczaka. Jednak z upływem czasu, to podopieczni trenera Garbarka przejęli inicjatywę. Na pierwszego gola czekaliśmy do trzydziestej piątej minuty. Wtedy precyzyjnym dośrodkowaniem popisał się Piotr Skokowski, a piłkę z bliskiej odległości do siatki głową wpakował Michał Niedźwiedzki. Osiem minut później na tablicy wyników było już 2:0. Tym razem sam kapitan pokonał golkipera rywali. Obrońca strzałem z rzutu wolnego w samo okienko dał swojej drużynie wyższe prowadzenie.

W drugiej odsłonie pojedynku zobaczyliśmy kilka zmian w jarocińskim zespole. Na placu gry pojawił się m.in. Damian Pawlak, który był autorem kolejnego pięknego trafienia dla Jaroty po stałym fragmencie gry. Gołuchowianie zdołali strzelić gola w 70. minucie, ale nasi zawodnicy w samej końcówce ponownie błysnęli skutecznością i za sprawą „Pawlaczka” oraz zawodnika testowanego mogli cieszyć się z efektownej wygranej nad ekipą prowadzoną przez Macieja Dolatę.

Za tydzień czeka nas gra kontrola z beniaminkiem drugoligowych rozgrywek, czyli KKS-em 1925 Kalisz. Miejsce tego meczu nie jest jeszcze znane. O tym gdzie zagramy poinformujemy w osobnym komunikacie.

5:1 – Zawodnik Testowany (90’)

Jarota Jarocin: Marcin Antczak – Szymon Komendziński, Jędrzej Ludwiczak, Dawid Idzikowski, Piotr Skokowski, Marcin Maćkowiak, Zawodnik Testowany, Kacper Szymankiewicz, Mateusz Dunaj, Michał Niedźwiedzki, Miłosz Kowalski.

Na zmianę wchodzili: Sebastian Kmiecik, Krzysztof Bartoszak, Damian Pawlak, Szymon Piekarski, Patryk Rzepka, Sebastian Golak, Zawodnik Testowany.