Pewne zwycięstwo w Gołuchowie

Jarota Jarocin pokonała w półfinale Okręgowego Pucharu Polski zespół LKS-u Gołuchów 3:1. Podopieczni Piotra Garbarka w finale zagrają z KKS-em Kalisz. Ten pojedynek odbędzie się już 24 kwietnia.

Środowe starcie znakomicie rozpoczęli piłkarze z Jarocina, którzy w czwartej minucie objęli prowadzenie. Wynik spotkania otworzył Jakub Nowak. Przy jego trafieniu asystował kapitan JKS-u. Piotr Skokowski kwadrans później sam mógł pokonać bramkarza gospodarzy, ale piłka z rzutu wolnego poszybowała nad poprzeczką. Jednak przed przerwą jarociński zespół zdobył drugiego gola. Świetnym podaniem z głębi pola popisał się Mateusz Dunaj, a pewnym uderzeniem w sytuacji sam na sam popisał się Adam Męcfel, który nie dał większych szans Marcinowi Antczakowi.

Na początku drugiej połowy murawę z powodu kontuzji opuścił Mateusz Dunaj. To nie przeszkodziło naszej drużynie w dobrej grze. W 58. minucie na strzał z dalekiej odległości z rzutu wolnego zdecydował się Piotr Skokowski. Futbolówka niespodziewanie skozłowała przed bramkarzem ekipy Żubra i zatrzepotała w siatce. Gdy wydawało się, że gospodarze podłamią się, to dwanaście minut później na listę strzelców wpisał się Dawid Guźniczak. Kilka chwil później doskonałą okazję zmarnował Krystian Benuszak. Więcej goli już nie zobaczyliśmy, ale JKS miał ku temu okazję.

LKS Gołuchów – Jarota Jarocin 1:3 (0:2)
6′ – Jakub Nowak (0:1)
43′ – Adam Męcfel (0:2)
57′ – Piotr Skokowski (0:3)
69′ – Dawid Guźniczak (1:3)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Jędrzej Ludwiczak, Igor Skowron, Daniel Tomaszewski (70′ – Beniamin Wrembel) – Jakub Nowak, Dawid Idzikowski (63′ – Krzysztof Matuszak), Mateusz Dunaj (48′ – Miłosz Kowalski), Adam Męcfel, Patryk Kieliba (85′ – Alan Janowski) – Mikołaj Łopatka (85′ – Patryk Adamski).