Pierwsze wiosenne zwycięstwo orlików

Trzy punkty na swoim koncie zapisali zawodnicy z roczników 2007 i 2008. Młodzi piłkarze z Jarocina pod wodzą trenera Krzysztofa Matuszaka w ostatni piątek pokonali na wyjeździe Stal Pleszew 8:6.

Pierwsza połowa tego meczu nie zwiastowała wiele emocji. JKS po dwudziestu pięciu minutach gry prowadził różnicą czterech trafień (5:1). W pierwszej połowie na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Konrad Stefaniak i Oskar Andrzejewski, a raz bramkarza pokonał Jakub Gowgiel. Tuż po zmianie stron gospodarze wykorzystali moment dekoncentracji zespołu z Jarocina i wyszli niespodziewanie na jednobramkowe prowadzenie (6:5). Jarociniacy nie podłamali się w końcówce. Co ważne zdobyli jeszcze trzy gole. Następne dwa trafienia dołożył Konrad Stefaniak, a wynik ustalił Jakub Machowiak.

To zwycięstwo naszej drużynie pozwoliło utrzymać wysokie trzecie miejsce w I Lidze Okręgowej na szczeblu Kaliskiego OZPN-u. Podopieczni Krzysztofa Matuszaka w czwartym swoim pojedynku w rundzie wiosennej zmierzą się z LKS-em Gołuchów. Ten mecz odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 18:00 na boisku rywala.

Stal Pleszew – Jarota Jarocin 6:8 (1:5)

Jarota Jarocin: Adam Sobczyk – Mateusz Sierszulski, Oskar Andrzejewski, Michał Gendek, Adam Matuszewski, Tobiasz Stefaniak, Jakub Machowiak, Michał Bierła, Sebastian Robakowski, Tobiasz Rybicki, Szymon Andruszkiewicz, Jakub Gowgiel.