Po pięciu latach znów wygrywamy PP

11 listopada 2022 roku będzie szczęśliwą datą dla rezerw jarocińskiego klubu. Podopieczni Krzysztofa Matuszaka w Święto Niepodległości triumfowali w strefowym Pucharze Polski.

Mecz finałowy, który na stadionie w Jaraczewie zgromadził dużą liczbę kibiców lepiej rozpoczęli rywale. Drużyna GKS-u dość niespodziewanie wyszła na prowadzenie po pięknym trafieniu Sebastiana Wacha, który pierwsze piłkarskie kroki stawiał właśnie w naszym klubie. Po tej bramce wiadomo było, że nasi piłkarze ruszą do odrabiania strat i tak się właśnie stało. Najpierw gola wyrównującego strzelił Jakub Nowak, a kilka chwil później błąd golkipera miejscowych wykorzystał Dominik Konopacki. Żółto-czerwono-niebiescy mieli jeszcze kilka sytuacji, aby podwyższyć rezultat, ale do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Tym samym ekipa JKS-u schodziła do szatni z jednobramkową zaliczką.

Worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron. Już w początkowej fazie drugiej połowy swój kunszt strzelecki zaprezentowali dwukrotnie Jakub Nowak i raz Miłosz Kowalski. Szczególnie piękne dla oka było trafienie wychowanka Jaroty, który posłał piłkę w samo okienko zza szastanego metra. Zespół z Jaraczewa próbował jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, po tym jak rzut karny wykorzystał Przemysław Rzepka. Jednak w ostatnim kwadransie gry na listę strzelców wpisali się jeszcze Marcin Maćkowiak oraz Nowak. Ostatecznie finał zakończył się wygraną rezerw JKS-u aż 7:2!

Po ostatnim gwizdku sędziego miała miejsce dekoracja drużyn wraz z wręczeniem strefowego Pucharu Polski. Okazałe trofeum w górę podniósł kapitan – Jacek Pacyński, a organizatorzy z Wielkopolskiego ZPN-u nagrodzili także Miłosza Kowalskiego, który został wybrany najlepszym piłkarzem tego pojedynku. Zwycięstwo Jaroty II Witaszyce oznacza, że w rundzie wiosennej sezonu 2022/23 zobaczymy dwie nasze ekipy na szczeblu wojewódzkim w 1/16 finału.


GKS Jaraczewo – Jarota II Witaszyce 2:7 (1:2)
1:0 – Sebastian Wach (3′)
1:1 – Jakub Nowak (12′)
1:2 – Dominik Konopacki (32′)
1:3 – Jakub Nowak (48′)
1:4 – Miłosz Kowalski (60′)
1:5 – Jakub Nowak (65′)
2:5 – Przemysław Rzepka (69′)
2:6 – Marcin Maćkowiak (75′)
2:7 – Jakub Nowak (80′)

Jarota II Witaszyce: Jakub Baut – Szymon Łyskawa (80′ – Nikodem Dryjański), Dawid Idzikowski, Marcin Maćkowiak, Szymon Bogaczyk (85′ – Mikołaj Kowalski), Krzysztof Matuszak (69′ – Łukasz Tomczak), Igor Rybarczyk, Miłosz Kowalski (89′ – Mariusz Idziorek), Jacek Pacyński, Dominik Konopacki (65′ – Filip Szydlik), Jakub Nowak (80′ – Wojciech Lamprecht).

Polonia Środa
Jarota Jarocin
Jarota Jarocin
0:2
Cartusia Kartuzy