Podział punktów z Pogonią

Remisem zakończyło się spotkania rozgrywane w ramach piętnastej kolejki trzeciej ligi w Jarocinie. Podopieczni Piotra Garbarka dopisali na swoim koncie kolejny punkt i utrzymali 14. miejsce w tabeli.

Pierwszą groźną okazję w sobotnim meczu stworzyli gospodarze, którzy mogli wyjść na prowadzenie za sprawą Mikołaja Łopatki. Jednak uderzenie napastnika JKS-u obronił golkiper ze Szczecina. Portowcy odpowiedzieli w trzynastej minucie. Centrę z prawej strony boiska wykorzystał Michał Kwiecień. Zawodnik gości głową z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki. Jarociniacy przez długi czas nie potrafili stworzyć sobie dobrej sytuacji. W 35. minucie przed szansą zdobycia gola stanął Dawid Krzyżaniak. Ostatecznie wychowanek Jaroty z piątego metra spudłował.

Szczecinianie bardzo groźnie kontrowali, ale w ich grze brakowało celnych strzałów. Gdy wydawało się, że nasi przeciwnicy zejdą na przerwę z minimalnym prowadzeniem, to w polu karnym sfaulowany został Mikołaj Łopatka. Do piłki ustawionej na „wapnie” podszedł Piotr Skokowski, który trafił wprost w interweniującego bramkarza – Jędrzeja Grobelnego. Kapitan jarocińskiej drużyny dużo lepiej zachował się przy dobitce i na tablicy wyników było remis – 1:1.

W drugich czterdziestu pięciu minutach już tyle okazji nie było. Choć kilka razy swój zespół uratował Sebastian Kmiecik. Podopieczni trenera Garbarka próbowali zaskoczyć rywali po stałych fragmentach gry, ale żaden z naszych zawodników nie strzelił zwycięskiego gola. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów, który wydaje się być wynikiem sprawiedliwym. Ekipa z Jarocina po tym pojedynku dopisała na swoim koncie kolejny punkt i ma ich łącznie czternaście.

9 listopada piłkarze Jaroty zagrają na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec.

Jarota Jarocin – Pogoń II Szczecin 1:1 (1:1)
0:1 – Michał Kwiecień (13′)
1:1 – Piotr Skokowski (45′)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Dawid Idzikowski, Igor Skowron, Patryk Kieliba – Jędrzej Ludwiczak, Kacper Szymankiewicz – Mateusz Dunaj, Dawid Krzyżaniak (63’ – Szymon Gałczyński), Beniamin Wrembel (77’ – Miłosz Kowalski)  – Mikołaj Łopatka (90’ – Wiktor Smołaga).