Porażka z liderem

Podopieczni trenera Piotra Garbarka przegrali w 23. kolejce z rezerwami Lecha Poznań 0:4. Jarociniacy w stawce osiemnastu zespołów plasują się na czternastym miejscu w trzeciej lidze.

Początek spotkania zapowiadał się obiecująco dla jarocińskiej drużyny. W pierwszym kwadransie najlepszą sytuację miał Piotr Skokowski.  Jednak mocny strzał kapitana JKS-u obronił Karol Szymański.  Gospodarze odpowiedzieli w trzydziestej minucie. Wtedy z rzutu wolnego uderzał Dariusz Dudka, ale świetną interwencją popisał się Sebastian Kmiecik. Chwilę później po dośrodkowaniu bliski sfinalizowania akcji był Miłosz Kowalski. Ostatecznie zawodnik nie trafił w piłkę z okolicy jedenastego metra. Ekipa z Poznania wyszła na prowadzenie w doliczonym czasie gry. Krzysztof Kołodziej z dystansu trafił w słupek, a futbolówkę z bliskiej odległości do siatki skierował Tomasz Kaczmarek.

Drugą połowę znakomicie rozpoczęli podopieczni Rafała Ulatowskiego. Sześćdziesiąt sekund po wznowieniu gry błąd obrońcy z Jarocina bezlitośnie wykorzystał Kaczmarek, dla którego było to drugie trafienie w niedzielnym pojedynku. Poznaniacy kolejnego gola zdobyli w 67. minucie. Na listę strzelców wpisał się Krzysztof Kołodziej. Z kolei wynik meczu ustalił Paweł Tupaj. W końcówce spotkania ekipa Jaroty dążyła do zdobycia bramki honorowej, ale na nic to się zdało.

Zespół prowadzony przez Piotra Garbarka w sobotę, 20 kwietnia zagra przed własną publicznością. Tym razem do Jarocina zawita Kotwica Kołobrzeg. Pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmi o godz. 16-tej.

Lech II Poznań – Jarota Jarocin 4:0 (1:0)
45+1’ –  Tomasz Kaczmarek (1:0)
46’ – Tomasz Kaczmarek (2:0)
67’ – Krzysztof Kołodziej (3:0)
73’ – Paweł Tupaj (4:0)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Szymon Komendziński (70’ – Daniel Tomaszewski), Jędrzej Ludwicza, Igor Skowron, Piotr Skokowski – Jakub Nowak (75’ – Krzysztof Matuszak), Dawid Idzikowski, Miłosz Kowalski, Patryk Kieliba (65’ – Adam Męcfel), Szymon Piekarski – Mikołaj Łopatka (84’ – Patryk Adamski).