Poznaliśmy rywali w III lidze

W sezonie 2018/19 w trzeciej lidze grupie drugiej będzie występowało osiemnaście zespołów. Trzecioligowe rozgrywki zasili czterech beniaminków i Gwardia Koszalin, która spadła z drugiej ligi.

Awans do trzeciej ligi uzyskały następujące zespoły: Mieszko Gniezno (wielkopolskie), Bałtyk Koszalin (zachodniopomorskie), Chemik Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie), Radunia Stężyca (pomorskie). Na boiskach trzecioligowych nie zobaczymy już piłkarzy z Ostrowa Wielkopolskiego, Przodkowa, Solca Kujawskiego oraz Gryfina, którzy nie uniknęli degradacji do czwartej ligi. Zaledwie jeden sezon rozgrywkowy trwała przygoda Gwardii Koszalin na szczeblu centralnym. Podopieczni trenera Tomasza Żakiety w trakcie całego sezonu 2017/2018 zgromadzili na swoim koncie dwadzieścia osiem punktów, co dało im siedemnaste miejsce wśród osiemnastu ekip rywalizujących w II lidze. Tym samym ekipa z województwa zachodniopomorskiego ponownie zagości w Jarocinie.

W nadchodzącym sezonie rozgrywki trzeciej ligi grupy drugiej prowadzić będzie Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej. Jednak o dokładnym terminie pierwszej kolejki poinformujemy w osobnym komunikacie.

Lista drużyn w III lidze gr. 2 w sezonie 2018/19:

1. Świt Skolwin (Szczecin)
2. Bałtyk Gdynia
3. Lech II Poznań
4. KKS Kalisz
5. Polonia Środa Wielkopolska
6. Sokół Kleczew
7. Kotwica Kołobrzeg
8. KP Starogard Gdański
9. Pogoń II Szczecin
10. Jarota Jarocin
11. Wierzyca Pelplin
12. Wda Świecie
13. Górnik Konin
14. Gwardia Koszalin
15. Mieszko Gniezno
16. Bałtyk Koszalin
17. Chemik Bydgoszcz
18. Radunia Stężyca

Jarota Jarocin
Zagłębie II Lubin
Jarota Jarocin
0:0
Piast Żmigród