Przedstawienie beniaminków – Pomorzanin Toruń

28 lat potrzebowali piłkarze Pomorzanina Toruń, aby powrócić do rozgrywek trzeciej ligi. Jest to trzeci awans tej drużyny w ostatnich czterech latach! Klub ten w tym roku świętuje 85-lecie powstania.

Piłkarze JKS-u nie mieli jeszcze okazji zmierzyć się z tym zespołem w swojej ponad dwudziestoletniej historii. Pomorzanin w sezonie 2019/20 był jednym z głównych faworytów czwartoligowych rozgrywek. Niebiesko-biało-czerwoni w siedemnastu ligowych spotkaniach zdołali zdobyć 39. punktów. Torunianie odnieśli dwanaście zwycięstw, trzy remisy i doznali zaledwie dwie porażki. Warto również wspomnieć o imponującym bilansie bramkowym tej ekipy, który wyniósł 36-10. Drużyna z Grodu Kopernika w zakończonej niedawno kampanii wyprzedziła w tabeli m.in. Lidera Włocławek czy Lecha Rypin.

Pomorzanin Toruń swoje mecze domowe rozgrywa na stadionie miejskim im. Grzegorza Dunackiego. Jarociniacy już kilka razy mieli okazję tam przeciwko miejscowej Elania, która obecnie występuje w II lidze. Warto wspomnieć, że nowy reprezentant trzeciej ligi gr. drugiej klubem wielosekcyjnym, który został założony w 1935 roku. Obecnie oprócz piłki nożnej prowadzona jest tam także sekcja hokeja na trawie.

Foto: Dariusz Bloch

Jarota Jarocin
LKS Gołuchów
Jarota Jarocin
3:1
Polonia Środa