Przegrana w pierwszym sparingu

W pierwszym meczu kontrolnym przed sezonem zespół Jaroty Jarocin przegrał Górnikiem Konin 0:2. Sobotnie spotkanie zostało rozegrane na stadionie im. Mariana Paska.

Trenerzy obu ekip przed pierwszym gwizdkiem sędziego umówili się na grę systemem 3×30 minut. Jako pierwsi bramce zagrozili gospodarze, którzy wywalczyli rzut karny. Jedenastkę obronił jednak bramkarz testowany. „Łańcuchy” na prowadzenie wyszli w siedemnastej minucie. Wtedy instynktem strzeleckim błysnął napastnik – Paweł Błaszczak. Jarociniacy poważniej zagrozili tuż przed zejściem na pierwszą przerwę. Na strzał z dystansu zdecydował się jeden z piłkarzy testowanych, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

Drugą część pojedynku zdecydowanie lepiej rozpoczęli rywale. Po dośrodkowaniu futbolówki z lewej strony do siatki trafił Bartosz Kowalski. Chwilę później mogła być szybka odpowiedź za sprawą Mateusza Dunaja. JKS dłużej utrzymywał się przy piłce, ale w jego grze brakowało skuteczności. Dobre sytuacje mieli jeszcze Wrembel, Ludwiczak oraz Dunaj. Ostatnie pół godziny gry nie przyniosło nam goli. Choć zespół z Jarocina i Konina miał ku temu okazję.

Ostatecznie lepsi w pierwszym sparingu tego lata okazali się nasi przeciwnicy, którzy podobnie jak JKS rozpoczęli przygotowania do sezonu rozgrywkowego 2019/20 na początku tego tygodnia.

Górnik Konin – Jarota Jarota 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Piotr Stachowiak, Igor Skowron, Jędrzej Ludwiczak,  Szymon Komendziński, Dawid Idzikowski, Dawid Krzyżaniak, Mateusz Dunaj, Beniamin Wrembel, Mikołaj Łopatka, Jakub Orzłowski, 10 testowanych.