Przesądziło jedno uderzenie

Porażką zakończyło się wyjazdowe spotkanie Jaroty Jarocin z Bałtykiem Koszalin. Gospodarze zwycięskiego gola strzelili w czterdziestej minucie. Na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Putno.

W mecz lepiej weszli podopieczni trenera Piotra Garbarka. Dwa groźne strzały w pierwszym kwadransie gry oddał Krzysztof Bartoszak. Jednak na wysokości zadania stanął golkiper miejscowych. Szczególnie dużo pracy miał przy drugim uderzeniu napastniku JKS-u. Wtedy zmuszony był sparować piłkę na rzut rożny. Pierwszą groźną akcję gospodarze przeprowadzili w dwudziestej trzeciej minucie. Udaną interwencją popisał się Sebastian Kmiecik, który wygrał pojedynek sam na sam z Marcelem Pietrykowskim. Jedyną bramkę zobaczyliśmy na pięć minut przed zejściem do szatni obu ekip. Na mocny strzał z okolicy szesnastego metra zdecydował się wcześniej wspomniany Bartłomiej Putno i na tablicy wyników było 1:0.

Stracona bramka przed zmianą stron nie załamała piłkarzy JKS-u. Jarociniacy dążyli do wyrównania, ale ich grze brakowało wykończenia. Na samym początku drugiej połowy wydawało się, że w jednej z akcji faulowany w polu karnym był Sebastian Golak. Ostatecznie sędzia z Mosiny uznała inaczej. Jarota cały czas nacierała, miała sporą ilość stałych fragmentów gry, ale nie przełożyło się to na korzystny rezultat. Szczególnie aktywny był Bartoszak. Dobrą zmianę dali też rezerwowi – Marcin Łażewski i Konopka. Jednak futbolówka za nic nie chciała wpaść do siatki, a trzy punkty trafiły na konto Bałtyku Koszalin.

Ekipa z Jarocina kolejne spotkanie rozegra już w najbliższą środę, 21 października o godz. 15:30. W zaległym pojedynku dziewiątej kolejki nasi gracze podejmą Pogoń II Szczecin w roli gospodarza.

Bałtyk Koszalin – Jarota Jarocin 1:0 (1:0)
1:0 – Bartłomiej Putno (40’)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Szymon Komendziński, Sebastian Golak, Dawid Idzikowski, Piotr Skokowski – Marcin Maćkowiak (87′ – Jędrzej Ludwiczak), Patryk Rzepka (64′ – Marcin Łażewski), Kacper Szymankiewicz, Szymon Piekarski (73′ – Michał Niedźwiedzki), Mateusz Dunaj (80′ – Marcin Konopka) – Krzysztof Bartoszak.