Puchar po 10 latach wrócił do Jarocina!

Finałowe starcie w Okręgowym Pucharze Polski było jednostronnym widowiskiem. Piłkarze z Jarocina ograli bez większych problemów Ostrovię Ostrów Wlkp. 2:0 po trafieniach Mateusza Molewskiego i Huberta Antkowiaka.

Podopieczni trenera Niedźwiedzia szybko przejęli inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami i już w 8. minucie stworzyli pierwszą groźną akcję pod bramką rywali. Filip Szewczyk wrzucił piłkę w pole karne, a niepilnowany w polu karnym był Mateusz Molewski, który z bliskiej odległości oddał jednak niecelny strzał. Gospodarze odpowiedzieli w 31. minucie. Daniel Kaczmarek zza pola karnego trafił w słupek, a przy dobitce Marka Szymanowskiego futbolówka odbiła się od poprzeczki.

Jarociniacy dłużej utrzymywali się przy piłce, a od czasu do czasu znajdowali się w dobrej sytuacji strzeleckiej. Tak było również w 43. minucie, kiedy to zawodnicy z Ostrowa Wielkopolskiego musieli jednak przełknąć gorzką pigułkę. Świetnym strzałem z dystansu popisał się Mateusz Molewski, który otworzył wynik środowego pojedynku.

Druga część gry lepiej rozpoczęli zawodnicy JKS-u. Groźnie na bramkę gospodarzy uderzał m.in. Christian Nnamani, ale futbolówka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. Po raz drugi na listę strzelców powinien wpisać się Mateusz Molewski, jednak jego intencje wyczuł golkiper Ostrovii. W 80. minucie wynik spotkania ustalił Hubert Antkowiak, który wykorzystał świetne podanie Michała Grobelnego.

Po ostatnim gwizdku sędziego z rąk prezesa Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej – Andrzeja Mrozińskiego trofeum za zwycięstwo odebrał Piotr Garbarek, kapitan jarocińskiej drużyny. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Mateusz Molewski.

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. – Jarota Jarocin 0:2 (0:1)
0:1 – Mateusz Molewski (43’)
0:2 – Hubert Antkowiak (80’)

Ostrovia: Bartosz Jankowski – Szymon Kasprzak, Łukasz Wiącek, Jakub Jędrzejak (86’ – Kamil Dudkowski), Grzegorz Wachowiak, Marek Szymanowski (74’ – Paweł Zadka), Daniel Kaczmarek, Konrad Rusek, Miłosz Nowicki, Michał Giecz (88’ – Mateusz Ziemiański), Damian Izydorski.

Jarota: Sebastian Kmiecik – Damian Błaszczyk (78′ – Jędrzej Ludwiczak), Piotr Garbarek, Dawid Piróg, Piotr Skokowski – Damian Pawlak, Michał Grobelny (87′ – Łukasz Rylukowski), Mateusz Molewski (87′- Jacek Pacyński), Filip Szewczyk (87′ – Mateusz Dunaj) – Christian Nnamani, Hubert Antkowiak.