Pucharowe zwycięstwo w Kobylinie

Jarota Jarocin w swoim pierwszym wiosennym spotkaniu o stawkę pokonała Piast Kobylin 1:0. Decydującą bramkę zobaczyliśmy w pierwszej połowie. Autorem był Miłosz Kowalski.

Niedzielny pojedynek w Kobylinie był dla jarocińskiej drużyny ostatnim sprawdzianem przed ligową inauguracją, która będzie miała miejsce w przyszłą sobotę. W pierwszych fragmentach niewiele się działo na murawie. Więcej z gry mieli jednak gracze JKS-u. Podopieczni Piotra Garbarka znaleźli się na prowadzeniu w dwudziestej drugiej minucie. Mateusz Dunaj obsłużył Miłosza Kowalskiego dokładnym podaniem, a ten z bliskiej odległości pokonał bezradnego golkipera gospodarzy. Jarociniacy przed zmianą stron mieli jeszcze dwie dogodne sytuację za sprawą Szymona Piekarskiego.  Oba strzały młodego pomocnika były niecelne i wynik meczu pozostał sprawą otwartą.

Początek drugiej połowy należał do naszych zawodników. Kowalski po raz drugi powinien skierować futbolówkę do siatki. Ostatecznie jego uderzenie poszybowało nad poprzeczką. Bliscy szczęścia byli również Patryk Kieliba oraz Dawid Idzikowski. Cały czas brakowało wykończenia akcji. Gospodarze ograniczyli się do kontrataków i właśnie po jednym z nich mogli doprowadzić do wyrównania.  W 70. minucie na strzał zdecydował się piłkarz z Kobylina, ale piłka odbiła się od słupka. W doliczonym czasie gry wyśmienitą okazję miał jeszcze Krzysztof Matuszak, który z kilku metrów spudłował.

Jarota Jarocin w 1/2 finału Okręgowego Pucharu Polski zagra ze zwycięzcą pary KS Opatówek – LKS Gołuchów. Ten pojedynek zostanie rozegrany 13 marca. Mecze półfinałowe zaplanowano na 3 kwietnia. W innym ćwierćfinale zespół KKS-u Kalisz rozbił na wyjeździe Sokół Bralin 7:0.

Piast Kobylin – Jarota Jarocin 0:1 (0:1)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Szymon Komendziński, Igor Skowron, Jędrzej Ludwiczak, Piotr Skokowski – Jakub Nowak (55’- Krzysztof Matuszak), Szymon Piekarski, Mateusz Dunaj (55’ – Beniamin Wrembel), Patryk Kieliba (66’ – Daniel Tomaszewski), Dawid Idzikowski (80’ – Patryk Adamski) – Miłosz Kowalski (64’ – Mikołaj Łopatka)