Remis juniorów B1 z Górnikiem Konin

Podziałem punków zakończyła się konfrontacja z udziałem Jaroty i Górnika. Spotkanie rozgrywane w ramach 9. kolejki Ligi Wojewódzkiej trzymało w napięciu do ostatnich minut.

Podopieczni Pawła Krysia przystępowali do tego pojedynku w dobrych humorach. Wszystko za sprawą trzech domowych zwycięstw z rzędu. Jarociniacy od połowy kwietnia pokonali kolejno Ostrovię Ostrów (3:0), Polonię Środa (5:3) oraz KKS Kalisz (3:2). W związku z tym nasi piłkarze z rocznika 2006 umocnili się na drugiej pozycji w rozgrywkach. Gospodarze od początku dążyli do objęcia prowadzenia. Udało im się to w 23. minucie, kiedy skutecznym strzałem popisał się Bartosz Szyszka. Rywale przed przerwą zdołali odpowiedzieć, co wyraźnie poddenerwowało ekipę JKS-u. W drugiej połowie gola na 2:1 zdobył Szymon Kolasiński, ale w końcówce Górnik jeszcze raz zaskoczył obrońców Jaroty i wrócił do domu z punktem.

Pomimo remisu zespół z Jarocina nadal jest wiceliderem Ligi Wojewódzkiej gr. drugiej. Żółto-czerwono-niebiescy po ośmiu rozegranych meczach w rundzie wiosennej mają szesnaście punktów na swoim koncie. Wyżej sklasyfikowana jest tylko drużyna GES Poznań, która do tej pory nie doznała goryczy porażki.

Liga Wojewódzka B1 Junior – RW (9. kolejka – 6.05.2023 roku)
Jarota Jarocin – Górnik Konin 2:2 (1:1)

Jarota Jarocin: Jan Wieczorek – Jakub Szymanek, Jakub Bolek, Wojciech Gałązka, Igor Deichsler (54′ – Wojciech Rzepa), Przemysław Gościniak, Bartosz Szyszka (78′ – Krystian Olejniczak), Nikodem Roguszczak, Tomasz Pilarczyk (46′ – Kacper Monia), Mateusz Hałas, Szymon Kolasiński.

Zobacz: Wyniki / Tabela – Liga Okręgowa B1 Junior – RW [KLIKNIJ]