Remis z beniaminkiem

Jarota Jarocin podzieliła się punktami w meczu szóstej kolejki III ligi grupy drugiej z Pomorzaninem Toruń. JKS dwa punkty stracił w samej końcówce po golu z rzutu karnego.

Gospodarze nieźle rozpoczęli sobotnie spotkanie. Jarociniacy częściej byli w posiadaniu piłki i już w piątej minucie mogli cieszyć się z prowadzenia, ale strzał Szymona Piekarskiego był minimalnie niecelny. Kilka chwil później groźniej zrobiło się w polu karnym Jaroty. Ekipa z „Grodu Kopernika” odpowiedziała mało precyzyjnym uderzeniem głową i futbolówka nie znalazła drogi do siatki. Podopieczni trenera Garbarka po upływie pierwszego kwadransa w zaskakujący sposób dla przeciwników rozegrali „korner”. Jednak nieczysto w futbolówkę trafił Michał Niedźwiedzki, który znalazł się w okolicach siódmego metra przed bramką gości. Kibicie na stadionie miejskim na pierwsze trafienie czekali do 30. minuty. I to jakie – bezpośrednio z rzutu wolnego! Jego autorem był Krzysztof Bartoszak, dla którego było to ósma bramka w trwającej kampanii. W końcówce przed szansą podwyższenia prowadzenia stanął jeszcze Piotr Skokowski. Ostatecznie na wysokości zadania stanął golkiper Pomorzanina, który sparował silne uderzenie na rzut rożny.

Po zmianie stron swoje okazję mieli przyjezdni, jak i nasi zawodnicy. Jeśli chodzi o sytuację JKS-u, to nie sposób tu wymienić szans przed jakimi stanęli Bartoszak, Dunaj czy Niedźwiedzki. Po upływie godziny gry najlepszą sytuację miał Marcin Łażewski. Wypożyczony z Unii Swarzędz pomocnik uciekł jednemu z obrońców i w sytuacji sam na sam trafił wprost w nogi interweniującego Jakuba Mikołajczaka. Ostatnie minuty były bardzo wyrównane, a w jednej z ostatnich akcji szczęście dopisało ekipie z Torunia. Po zagraniu piłki ręką w polu karnym przez Jędrzeja Ludwiczaka gola na 1:1 z rzutu karnego strzelił Rafał Więckowski. Pozostał więc duży niedosyt…

Jarota Jarocin w siódmej serii spotkań trzecioligowych rozgrywek zmierzy się z niepokonanym jak dotąd Bałtykiem Gdynia. Mecz zostanie rozegrany w najbliższą sobotę, 12 września o godz. 17:00.

Jarota Jarocin – Pomorzanin Toruń 1:1 (1:0)
1:0 – Krzysztof Bartoszak (30’)
1:1 – Rafał Więckowski (90’)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Sebastian Golak, Jędrzej Ludwiczak, Piotr Stachowiak – Marcin Maćkowiak, Szymon Piekarski (90’ – Patryk Rzepka) – Marcin Łażewski (76’ – Kacper Szymankiewicz), Michał Niedźwiedzki (67’ – Marcin Konopka), Mateusz Dunaj (85’ – Miłosz Kowalski) – Krzysztof Bartoszak