Remis z Sokołem Kleczew

Za nami kolejny sprawdzian w okresie przygotowawczym. Jarota Jarocin zremisowała po wyrównanym spotkaniu z piątą drużyną trzecioligowych rozgrywek 1:1.

Początek sobotniego pojedynku należał do gości z Kleczewa. To oni w swojej pierwszej akcji wykorzystali gapiostwo obrońców JKS-u i wyszli na prowadzenie za sprawą Sebastiana Śmiałka. Przez pierwsze pół godziny gra toczyła się przede wszystkim w środku pola. Co więcej żaden z zespołów nie stworzył klarownej sytuacji podbramkowej. Najlepszą sytuację miał Miłosz Kowalski w 35. minucie. Jednak jego uderzenie było minimalnie niecelne.

Po zmianie stron częściej przy piłce byli piłkarze z Jarocina. W 53. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się kapitan – Piotr Skokowski, ale świetną interwencją popisał się bramkarz naszych przeciwników. Jego koledzy dopięli swego na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem arbitra. Miłosz Kowalski został sfaulowany, a piłkę do siatki z rzutu karnego skierował Krzysztof Matuszak. Ostatecznie do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Jarociniacy kolejne swoje spotkanie sparingowe rozegrają z KS Opatówek występującym w czwartej lidze. To starcie zaplanowano na 9 lutego o godzinie 11:00 na boisku sztucznym spółki Jarocin Sport.

Jarota Jarocin – Sokół Kleczew 1:1 (0:1)
2’ – Sebastian Śmiałek (0:1)
87’ – Krzysztof Matuszak (1:1)

Jarota Jarocin (I połowa): Zawodnik Testowany – Daniel Tomaszewski, Igor Skowron, Jędrzej Ludwiczak, Piotr Skokowski – Krzysztof Matuszak, Miłosz Kowalski, Szymon Piekarski, Szymon Komendziński, Mateusz Dunaj – Zawodnik Testowany.

Jarota Jarocin (II połowa): Sebastian Kmiecik – Mikołaj Kowalski, Jędrzej Ludwiczak (65’ – Krzysztof Matuszak), Piotr Stachowiak, Piotr Skokowski (65’ – Zawodnik Testowany) – Szymon Komendziński, Zawodnik Testowany, Dawid Idzikowski, Szymon Piekarski (65’ – Mateusz Dunaj), Alan Janowski – Miłosz Kowalski.