Rezerwy gromią Polonię Poznań

Wysokim zwycięstwem zakończył się niedzielny mecz z udziałem Jaroty II Witaszyce. Ekipa trenera Mirosława Czajki bez większych problemów ograła Polonię Poznań 7:3.

Jarocińska młodzież rozpoczęła ten pojedynek od mocnego uderzenia. Wynik otworzył Marcin Konopka. Kilka chwil później futbolówkę w siatce ulokował Mateusz Stochniałek, który strzelił także piątą bramkę dla JKS-u tuż przed zmianą stron. Natomiast gola na 3:0 zdobył Wojciech Kryger. Warto wspomnieć, że przy pierwszych trzech trafieniach asystował Mikołaj Kowalski (na zdjęciu). W pierwszej połowie skutecznością błysnął również Szymon Bogaczyk.

Drugie czterdzieści pięć minut świetnie ułożyło się dla gospodarzy. Żółto-czerwono-niebiescy szybko podwyższyli swoje prowadzenie! Autorami kolejnych bramek byli Mikołaj Kowalski oraz Miłosz Nowakowski. Rywale ze stolicy Wielkopolski postraszyli Jarotę w końcowej fazie meczu. Ostatecznie to starcie zakończyło się wysoką wygraną rezerw jarocińskiego klubu różnicą czterech trafień (7:3).

– Wygraliśmy bardzo ważne spotkanie w kontekście utrzymania. Zawodnicy podeszli do tego meczu skoncentrowani i co ważne pokazali próbkę swoich wysokich umiejętności. Na pochwałę zasługuje kapitan zespołu – Mikołaj Kowalski, który rozegrał naprawdę świetne zawody, podsumował trener Czajka.

Jarota II po dwudziestu ośmiu kolejkach zajmuje ósme miejsce w rozgrywkach Red Box Klasy Okręgowej. Rezerwy w sezonie 2021/22 rozegrają jeszcze dwie ligowe potyczki. Najpierw na wyjeździe zmierzą się z Liderem Swarzędz, a w niedzielę w roli gospodarza podejmą Lotnika Poznań.

Jarota II Witaszyce – Polonia Poznań 7:3 (5:0)
1:0 – Marcin Konopka (6′)
2:0 – Mateusz Stochniałek (10′)
3:0 – Wojciech Kryger (28′)
4:0 – Szymon Bogaczyk (39′)
5:0 – Mateusz Stochniałek (42′)
6:0 – Mikołaj Kowalski (63′)
7:0 – Miłosz Nowakowski (65′)