Rezerwy pokonują GKS Żerków

Cenne zwycięstwo w rozgrywkach Red Box Klasy Okręgowej odnieśli podopieczni trenera Mirosława Czajki. Jarota II Witaszyce w meczu piątej kolejki pewnie ograła GKS Żerków 3:0.

Jarociniacy przystąpili do niedzielnego spotkania podrażnieni wysoką porażką w Cielczy. W porównaniu z ostatnim pojedynkiem w wyjściowym składzie żółto-czerwono-niebieskich zobaczyliśmy Dawida Idzikowskiego, Marcina Łażewskiego, Antoniego Prałata, Piotra Stachowiaka, Marcina Konopkę, Karola Drażdżewskiego, Wojciecha Krygera i Mateusz Stochniałka. Cała ósemka zeszła do rezerw z uwagi na brak gry lub mniejszą ilość minut na boisku w starciu z Elaną Toruń. Przez pierwsze pół godziny gry niewiele się działo. Dopiero w trzecim kwadransie gospodarze zaczynali dochodzić do sytuacji strzeleckich. Ofensywni zawodnicy mogli strzelić kilka goli, ale bramka żerkowskiej ekipy pozostawała zaczarowana.

Kibice na premierową bramkę czekali krótko po przerwie. Wtedy skutecznym strzałem popisał się Mateusz Stochniałek, który nieco ponad dziesięć minut później trafił po raz drugi do siatki rywali. Od tego momentu wiadomym było, że goście nie są w stanie już zdobyć chociażby punktu w Jarocinie. Natomiast w siedemdziesiątej siódmej minucie wynik ustalił Marcin Łażewski. JKS mógł końcowych fragmentach podwyższyć prowadzenie. Jednak rezultat nie uległ już zmianie i druga wygrana w sezonie 2021/22 rezerw stała się faktem.

Jarota II Witaszyce – GKS Żerków 3:0 (0:0)
1:0 – Mateusz Stochniałek (48’)
2:0 – Mateusz Stochniałek (60’)
3:0 – Marcin Łażewski (77’)

Jarota II Witaszyce: Karol Drażdżewski – Piotr Stachowiak, Szymon Bogaczyk, Antoni Bzodek (73’ – Miłosz Nowakowski), Dawid Idzikowski, Marcin Konopka (85’ – Jakub Bartkowiak), Marcin Łażewski (87’ – Mariusz Idziorek), Mikołaj Kowalski, Mateusz Stochniałek, Antoni Prałat (73’ – Maurycy Skowroński), Wojciech Kryger (78’ – Kacper Boruta).