Rezerwy ponownie zwycięskie!

Podopieczni Krzysztofa Matuszaka świetnie rozpoczęli drugą część sezonu 2022/23. Piłkarze rezerw jarocińskiego klubu w ostatnią niedzielę ograli LZS Doruchów 2:1.

Młodzież Jaroty od pierwszych minut pokazała, że nieprzypadkowo od dłuższego czasu plasuje się w czubie ligowej tabeli. Żółto-czerwono-niebiescy po przerwie zimowej prezentują ładny futbol dla oka. Nasi piłkarze w starciu z ekipą spod Kalisza objęli prowadzenie w końcówce pierwszej połowy. W 38. minucie wynik spotkania otworzył Igor Rybarczyk. Po zmianie stron przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji, choć rywale zdołali raz zaskoczyć jarocińską defensywę po stałym fragmencie. Jednak ostatnie słowo należało do graczy trenera Matuszaka. Bohaterem spotkania został Mikołaj Kowalski (na zdjęciu), który ulokował piłkę w siatce w doliczonym czasie gry.

Dzięki tej wygranej zespół Jaroty II Witaszyce awansował na drugie miejsce w Red Box Klasie Okręgowej! W sobotę, 1 kwietnia ekipę rezerw czeka trzeci mecz w rundzie wiosennej. Tym razem na wyjeździe z Ogniwem Łąkociny. Początek tej rywalizacji nasi przeciwnicy zaplanowali punktualnie o godz. 14-tej.

Jarota II Witaszyce – LZS Doruchów 2:1 (1:0)
1:0 – Igor Rybarczyk (38′)
1:1 – Dawid Przybył (80′)
2:1 – Mikołaj Kowalski (90+1′)

Jarota II Witaszyce: Mikołaj Marciniak – Wojciech Wojtczak, Jan Ziętkowski (55′ – Antoni Maciejewski), Piotr Stachowiak, Mikołaj Kowalski, Łukasz Tomczak, Igor Rybarczyk, Wojciech Lamprecht, Fabian Borkowski (55′ – Krzysztof Matuszak), Wiktor Mąka (70′ – Maksymilian Bernat), Emil Jędraszak.