Rezerwy umocniły się na drugim miejscu

Siódme zwycięstwo w Klasie Okręgowej odnieśli zawodnicy Jaroty II Witaszyce. Rezerwy tym razem na wyjeździe uporali się z drużyną LKS-u Jankowy, pokonując ich 5:3.

Podopieczni Krzysztofa Matuszaka w ostatnim czasie punktują jak na zawołanie. Oprócz tego w środku tygodnia przed kolejnym starciem w „Okręgówce” awansowali do półfinału strefowego Pucharu Polski. Losy sobotniej konfrontacji w Jankowym rozstrzygnęły się praktycznie w pierwszej połowie. Jarociniacy na przerwę schodzili z czterobramkową zaliczką, a do 69. minuty prowadzili już nawet różnicą pięciu trafień! Autorem dwóch bramek był Jakub Nowak, a po jednym golu strzelili Miłosz Kowalski, Maurycy Skowroński i Jacek Pacyński. Gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki w końcówce spotkania po trzech stałych fragmentach gry, z czego wyraźnie nie był zadowolony szkoleniowiec drugiej drużyny JKS-u.

Dzięki tej wygranej Jarota II Witaszyce z dorobkiem dwudziestu jeden punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli. Strata punktowa do lidera rozgrywek, którym jest GKS Grębanin wynosi już zaledwie trzy „oczka”. Co ciekawe obie ekipy w najbliższą niedzielę spotkają się w Jarocinie o godzinie 11:00.

LKS Jankowy – Jarota II Witaszyce 3:5 (0:4)
0:1 – Jakub Nowak (22′)
0:2 – Jakub Nowak (24′)
0:3 – Miłosz Kowalski (32′)
0:4 – Maurycy Skowroński (35′)
0:5 – Jacek Pacyński (66′)
1:5 – Bartosz Świątek (69′)
2:5 – Daniel Armatys (75′)
3:5 – Beniamin Trzepacz (90+2′)

Jarota II Witaszyce: Mikołaj Marciniak – Bartosz Borysiak, Jan Ziętkowski, Łukasz Tomczak, Mikołaj Kowalski, Nikodem Dryjański, Jacek Pacyński, Maurycy Skowroński (57′ – Fabian Borkowski), Filip Szydlik (69′ – Stanisław Rutkowski), Miłosz Kowalski (75′ – Mariusz Idziorek), Jakub Nowak.