Rezerwy wygrywają mecz na szczycie

Bardzo ważną wygraną zanotowali piłkarze Jaroty II Witaszyce w drugim ligowym wiosennym spotkaniu. Ekipa dowodzona przez trenera Mirosława Czajkę pokonała Biały Orzeł Koźmin 3:0.

Do niedzielnego pojedynku gracze rezerw JKS-u przystępowali podbudowani obiecującą wygraną w Koźminku. Sam początek, jak i cała pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy raz za razem groźnie atakowali. Przed zmianą stron najbliżej strzelenia gola był Miłosz Kowalski i wchodzący z ławki rezerwowych – Mateusz Dunaj. Natomiast zespół z Koźmina Wielkopolskiego ograniczył się do kontrataków oraz fauli. Boisko z uwagi na kontuzje jeszcze w pierwszej połowie musiała opuścić dwójka zawodników Jaroty. Krystiana Wawrzyniaka zastąpił Szymon Bogaczyk, a w miejsce Patryka Rzepki pojawił się Mateusz Dunaj. W pierwszej odsłonie meczu nie zobaczyliśmy więc żadnego trafienia.

Jarociniacy rozstrzelali się w drugich czterdziestu pięciu minutach. Najpierw pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Krzysztof Matuszak. Następnie futbolówkę dwukrotnie do siatki skierował Miłosz Kowalski. Szczególnie jego druga bramka mogła się podobać, którą zdobył po strzale głową z rzutu rożnego. Po drugiej stronie murawy nie oglądaliśmy zbyt wielu szans, choć w samej końcówce drużynę rezerw uratował Mikołaj Kowalski, który wybił piłkę z linii bramkowej po błędzie swoich kolegów z zespołu. Dzięki tej wygranej nasi zawodnicy utrzymali pozycję lidera w Red Box Klasie Okręgowej i powiększyli swoją przewagę punktową do sześciu „oczek” w ligowej hierarchii właśnie nad Białym Orłem Koźmin.

Jesteśmy na początku rundy rewanżowej. Przed nami wiele spotkań. Nie popadamy w hurraoptymizm. Rywal schował się za podwójną gardą i próbował kontratakować. Ta taktyka nie sprawdziła się. Punktowaliśmy cierpliwie, a trzy nasze ciosy posłały taktykę przeciwników na deski, powiedział po zakończeniu spotkania, trener Mirosław Czajka.

Jarota II Witaszyce – Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 3:0 (0:0)
1:0 – Krzysztof Matuszak (59’)
2:0 – Miłosz Kowalski (61’)
3:0 – Miłosz Kowalski (82’)

Jarota II Witaszyce: Simon Krawczyk – Piotr Stachowiak, Krystian Wawrzyniak (40’ – Szymon Bogaczyk), Igor Skowron, Mikołaj Kowalski (88’ – Bartosz Borysiak), Krzysztof Matuszak, Szymon Gałczyński (73’ – Maurycy Skowroński), Jacek Pacyński, Jakub Adamkiewicz (88’ – Kacper Boruta), Patryk Rzepka (20’ – Mateusz Dunaj), Miłosz Kowalski (88’ – Antoni Bzodek).