Rezerwy z wygraną w Grabowie

Kolejne pewne zwycięstwo odnieśli podopieczni Mirosława Czajki w rozgrywkach Klasy Okręgowej. Jarota II Witaszyce wygrała swój siedemnasty mecz w lidze i nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

Ekipa rezerw JKS-u strzelanie rozpoczęła w jedenastej minucie. Wtedy świetnym podaniem popisał się Miłosz Kowalski, a piłkę w siatce ulokował Szymon Gałczyński. Jarociniacy kontynuowali swoją dobrą grę i potwierdzili to w końcówce pierwszej połowy. Na listę strzelców wpisał się Krzysztof Matuszak, który wykonał jedenastkę w stylu przypominającym bramkę Panenki z finału mistrzostw Europy w 1976 roku. Pelikan po zmianie stron zdołał strzelić gola kontaktowego. Jednak ostatnie słowo należało do naszych piłkarzy w 89. minucie. Znów pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się kapitan jarocińskiej drużyny. Pojedynek zakończył się więc wynikiem 3:1.

Dzięki sobotniej wygranej zespół Jaroty II nadal jest liderem Red Box Klasy Okręgowej gr. 6. Przewaga nad drugim w stawce – Białym Orłem Koźmin Wielkopolski wynosi trzy punkty. W najbliższą niedzielę, 16 maja rezerwy w roli gospodarza podejmą Olimpię Brzeziny o godzinie 16:00 na boisku M1 przy ul. Maratońskiej.

Pelikan Grabów – Jarota II Witaszyce 1:3 (0:2)
0:1 – Szymon Gałczyński (11′)
0:2 – Krzysztof Matuszak (37′)
1:2 – Bartłomiej Świstak (78′)
1:3 – Krzysztof Matuszak (89′)

Jarota II Witaszyce: Simon Krawczyk – Piotr Stachowiak, Igor Skowron, Mikołaj Kowalski, Antoni Bzodek, Alan Janowski, Jakub Orzłowski (80′ – Szymon Bogaczyk), Krzysztof Matuszak, Jacek Pacyński, Szymon Gałczyński, Miłosz Kowalski (88′ – Jakub Wojtysiak).