Rzut karny zadecydował o porażce

Jarota Jarocin w swoim kolejnym meczu domowym w trzeciej lidze przegrała z rezerwami poznańskiego Lecha 0:1. Zwycięską bramkę z rzutu karnego zdobył Dariusz Dudka.

Od pierwszej minuty niewiele się działo na boisku w Jarocinie. Obie drużyny nie potrafiły przedostać się pod pole karne. Dopiero w 27. minucie pierwszą groźną akcję przeprowadzili gracze z Poznania. Krzysztof Kołodziej podał futbolówkę do Tomasza Kaczmarka, który przestrzelił wysoko nad poprzeczką. Po upływie trzydziestu minut gry częściej przy piłce byli gospodarze, ale z ich akcji niewiele wynikało. W 40. minucie tuż przy linii bocznej pola karnego swojego rywala sfaulował Jakub Czapliński. Pewnym egzekutorem okazał się Dariusz Dudka. Doświadczony stoper wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Do końca pierwszej części gry wynik nie uległ już zmianie.

Początek drugiej połowy należał do JKS-u. Podopieczni Marka Nowickiego najgroźniejszą sytuacje mieli w 52. minucie. Wtedy uderzenie z rzutu wolnego w wykonaniu Piotra Skokowskiego zatrzymało się na poprzeczce. Swoje okazje mieli również Szymon Piekarski i Mikołaj Łopatka. Jednak ich próby zostały zablokowane przez obrońców Kolejorza. Na osiem minut przed końcowym gwizdkiem arbitra jarociński zespół grał w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Radosław Barabasz. W końcówce meczu goście byli blisko podwyższenia prowadzenia, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał Łukasz Adamczak.

JKS z dorobkiem sześciu punktów zajmuje dwunaste miejsce w trzecioligowej tabeli. Kolejne spotkanie ligowe piłkarze z Jarocina rozegrają na wyjeździe. 15 września zmierzą się z Kotwicą Kołobrzeg. Ten pojedynek zaplanowano na godz. 18:00.

Jarota Jarocin – Lech II Poznań 0:1 (0:1)
40′ – Dariusz Duka (0:1)

Jarota Jarocin: Mateusz Filipowiak – Jakub Czapliński (55’ – Daniel Tomaszewski), Marcin Banaszak, Igor Skowron, Radosław Barabasz, Piotr Skokowski – Szymon Piekarski, Jakub Nowak (90’ – Gabriel Sołtysiak), Jędrzej Ludwiczak (80’ – Beniamin Wrembel), Mateusz Dunaj (70’ – Dawid Piskuła) – Mikołaj Łopatka.