Rzuty karne na korzyść rywali

Jarota Hotel Jarocin przegrała w finale Okręgowego Pucharu Polski z broniącym trofeum KKS-em 1925 Kalisz.

Zespół z Jarocina w wielkim finale był prowadzony przez Mirosława Czajkę, ponieważ Janusz Niedźwiedź uczestniczył w kursie trenerskim UEFA Pro. Wtorkowe spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze Jaroty, którzy byli bliscy objęcia prowadzenia po groźnym strzale Huberta Antkowiaka. Jednak rywale z Kalisza odpowiedzieli w 23. minucie. Pięknym uderzeniem z okolicy szesnastego metra popisał się Błażej Ciesielski i Sebastian Kmiecik był zmuszony wyciągnąć piłkę z siatki.

Druga połowa lepiej rozpoczęła się dla KKS-u Kalisz. Na strzał z dystansu zdecydował się Stayko Stoychev, ale świetną interwencją popisał się Sebastian Kmiecik. W 53. minucie jarociński zespół doprowadził do wyrównania. Piłkę w pole karne dograł Jakub Czapliński, a Mateusz Arian (obrońca z Kalisza) tak niefortunnie interweniował, że piłka po odbiciu się od dwóch słupków minęła całym obwodem linię bramkową. W końcówce spotkania aktywny był rezerwowy piłkarz KKS-u, Joshua Balogun. Jednak futbolówka po jednej z jego akcji została wybita tuż sprzed linii bramkowej przez Piotra Garbarka.

Dogrywka (2x 15 minut) nie przyniosła rozstrzygnięcia i o wyniku finałowego meczu zadecydowały rzuty karne. Dla Jaroty jedenastki nie wykorzystał Piotr Skokowski, natomiast dla gości Ivelin Kostov. Zwycięstwo w finale mógł zapewnić Sebastian Kopeć, ponieważ strzał z jedenastego metra jedenastkę obronił Sebastian Kmiecik, ale obrońca z Jarocina przestrzelił. Gola zdobył za to Błażej Ciesielski, a presji nie wytrzymał 18-letni Dawid Dolata i trofeum Okręgowego Pucharu Polski kilka chwil później powędrował do gości z Kalisza.

Jarota Hotel Jarocin – KKS 1925 Kalisz 1:1 (0:1), rzuty karne 3:4

0:1 – Błażej Ciesielski (23′)
1:1 – Mateusz Arian samobójcza (53′)

Rzuty karne:
0:1 – Mateusz Gawlik
1:1 – Jacek Pacyński
1:2 – Stayko Stoychev
1:2 – Piotr Skokowski (poprzeczka)
1:3 – Marcin Tomaszewski
2:3 – Michał Grobelny
2:3 – Mateusz Arian (poprzeczka)
3:3 – Wiktor Płaneta
3:3 – Ivelin Kostov (obronił Sebastian Kmiecik)
3:3 – Sebastian Kopeć (strzał niecelny)
3:4 – Błażej Ciesielski
3:4 – Dawid Dolata (obronił Adam Wasiluk)

Jarota: Sebastian Kmiecik – Dawid Piróg, Sebastian Kopeć, Piotr Garbarek, Piotr Skokowski, Jędrzej Ludwiczak, Michał Grobelny, Jakub Czapliński (109′ – Dawid Dolata), Jacek Pacyński, Mikołaj Marciniak (66′ – Wiktor Płaneta) – Hubert Antkowiak.

KKS Kalisz: Adam Wasiluk – Marcin Tomaszewski, Mateusz Gawlik, Mateusz Arian, Łukasz Grabowski (82′ – Łukasz Grabowski), Stayko Stoychev, Michał Grzesiek, Konrad Chojnacki (102′ – Przemysław Balcerzak), Ivelin Kostov, Błażej Ciesielski, Beniamin Trzepacz (55′ – Joshua Balogun)

Jarota Jarocin
LKS Gołuchów
Jarota Jarocin
3:1
Polonia Środa