Sokół lepszy o jedną bramkę

Podopieczni trenera Piotra Garbarka przegrali wyjazdowe spotkanie kontrolne z Sokołem Kleczew 0:1. Zwycięskiego gola dla gospodarzy w drugiej połowie strzelił Łukasz Zagdański.

Dla Jaroty był to dopiero drugi sprawdzian formy w letnim okresie przygotowawczym. Od pierwszej minuty sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo. Obie ekipy miały problem z oddaniem strzału w światło bramki. Więcej działo się po przerwie. Po zmianie stron przed szansą zdobycia gola stanął Marcin Maćkowiak. Jednak pomocnik JKS-u przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem gospodarzy. Chwilę później do siatki mógł trafić Mateusz Dunaj, ale jego strzał z okolicy jedenastego metra okazał się mało precyzyjny.

Kleczewianie odpowiedzieli w pięćdziesiątej ósmej minucie. Sokół jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył po wrzucie piłki z autu w pole karne. Tam stoperów jarocińskiej ekipy uprzedził Łukasz Zagdański, który nie miał większych problemów z pokonaniem Sebastiana Kmiecika. Ostatnie pół godziny gry nie przyniosło już zmiany rezultatu i gospodarze mogli cieszyć się z piątej wygranej przed rozpoczęciem sezonu 2020/21.

Drużyna z Jarocina w najbliższą środę, 8 lipca czeka trzeci mecz towarzyski. Tym razem w roli gospodarza zmierzymy się ze średzką Polonią. Pojedynek zaplanowano na godzinę 17:00.

Sokół Kleczew – Jarota Jarocin 1:0 (0:0)
1:0 – Łukasz Zagdański (58’)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Szymon Komendziński, Dawid Idzikowski, Sebastian Golak, Jędrzej Ludwiczak, Patryk Rzepka (Mateusz Dunaj), Marcin Maćkowiak, Kacper Szymankiewicz (Jacek Pacyński), Zawodnik Testowany (Zawodnik Testowany), Zawodnik Testowany (Damian Pawlak) – Krzysztof Bartoszak (Miłosz Kowalski).