Sparing w Kole „na szóstkę”

Jarota Jarocin wysoko pokonała drużynę z IV ligi – Olimpię Koło. Jest to zdecydowanie najwyższe zwycięstwo w okresie przygotowawczym przed rundą wiosenną sezonu 2021/22.

Podopieczni trenera Piotra Garbarka bardzo spokojnie weszli w sobotnią rywalizację. Jarociniacy od pierwszej minuty zdominowali swoich przeciwników i już do przerwy prowadzili różnicą czterech goli! Wynik spotkania otworzył Marcin Konopka. Bramkę strzelił również Krzysztof Bartoszak. Natomiast hat-trickiem w pierwszych czterdziestu pięciu minutach popisał się zawodnik testowany. Gospodarze zdołali odpowiedzieć trafieniem na 1:3 po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego. Po zmianie stron futbolówka już tylko raz zatrzepotała w siatce. Autorem szóstego gola był wchodzący z ławki rezerwowych – wychowanek JKS-u, Szymon Bogaczyk. Tym samym nasi piłkarze zasłużenie wygrali 6:1.

Za cztery dni zespół Jaroty czeka domowy sparing z występującym w V lidze – Piastem Kobylin. Ten pojedynek odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie punktualnie o godz. 19:30.

1:6 – Szymon Bogaczyk (65’)

Jarota Jarocin: Sebastian Lorek – Szymon Komendziński, Piotr Stachowiak, Marcin Maćkowiak, Jędrzej Ludwiczak, Igor Rybarczyk, Wojciech Kryger, Marcin Konopka, Zawodnik Testowany, Zawodnik Testowany, Krzysztof Bartoszak.

Na zmianę wchodzili: Karol Drażdżewski, Szymon Bogaczyk, Antoni Prałat, Kacper Szymankiewicz, Mateusz Dunaj, Mateusz Stochniałek.