Stadion w Jarocinie odczarowany!

Rok czasu czekali piłkarze trenera Piotra Garbarka na domowe zwycięstwo w rozgrywkach 3. Ligi gr. 2. Jarociniacy w ostatnią sobotę pokonali Stolem Gniewino 1:0.

Sobotnie spotkanie przeciwko ekipie z województwa pomorskiego określane było meczem za „sześć” punktów, ponieważ obie drużyny w sezonie 2022/23 walczą o utrzymanie. W nieco lepszej sytuacji przed pierwszym gwizdkiem sędziego byli rywale, którzy zajmowali wyższe miejsce w ligowej hierarchii. Gospodarze od pierwszych minut ruszyli do ataków. Zawodnicy Jaroty na początku próbowali zaskoczyć bramkarza z Gniewina strzałami z dystansu. Ich autorami byli Michał Marszałkiewicz i Szymon Komendziński, ale futbolówka nie znalazła drogi do siatki. Przed zejściem do szatni na uderzenie zdecydował się jeszcze Sebastian Kamiński. Jednak świetnie między słupkami spisywał się Paweł Depka. Natomiast przeciwnicy w pierwszej połowie ograniczyli się do kontrataków, z których niewiele wynikało.

Druga część mogła wyśmienicie ułożyć się dla żółto-czerwono-niebieskich, kiedy indywidualną akcją w polu karnym popisał się Miłosz Kowalski. Wychowankowi Jaroty zabrakło nieco precyzji, bo piłka po jego strzale trafiła wprost w golkipera Stolemu. Chwilę później zrobiło się groźniej pod bramką strzeżoną przez Jakuba Bauta, po tym jak szybką akcję zmarnował jeden z zawodników gości. To się zemściło po godzinie gry. W 60. minucie ostrego kąta uderzał Kamiński, a do odbitej futbolówki przez bramkarza „dopadł” Adrian Ratajczyk i pewnym strzałem dał swojej drużynie prowadzenie.

Podopieczni Piotra Garbarka ruszyli po kolejnego gola. Wynik spotkania podwyższyć mógł m.in. Miłosz Kowalski, który rozgrywał świetne zawody, ale przegrał pojedynek „sam na sam” z Depką. W końcowych fragmentach przyjezdni postawili wszystko na jedną kartę, ale tego dnia jarocińska defensywa rozgrywała jedno z lepszych spotkań w sezonie rozgrywkowym 2022/23 i końcowy rezultat nie uległ już zmianie.

Jarociniacy w piątek, 28 kwietnia udadzą się do Szczecina na starcie z tamtejszym Świtem Skolwin. Początek tej konfrontacji gospodarze zaplanowali punktualnie o godzinie 17:30.

Jarota Jarocin – Stolem Gniewino 1:0 (0:0)
1:0 – Adrian Ratajczyk (60′)

Jarota Jarocin: Jakub Baut – Szymon Soiński, Adam Saktura, Piotr Skokowski, Wojciech Kryger, Michał Marszałkiewicz (87’ – Szymon Bogaczyk), Szymon Komendziński  (57’ – Dawid Idzikowski), Sebastian Kamiński (75’ – Emil Jędraszak), Jacek Pacyński (87’ – Jan Ziętkowski), Miłosz Kowalski (87’ – Piotr Stachowiak), Adrian Ratajczyk.