Strata punktów w Odolanowie

Proste błędy zadecydowały o porażce juniorów starszych we wtorkowym meczu z Odolanovią Odolanów. Jarociniacy przegrali wyjazdowe spotkanie rozgrywane w ramach 5. kolejki Ligi Wojewódzkiej.

W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy w dwudziestej czwartej minucie objęli prowadzenie. Podopieczni Mirosława Czajki jeszcze przed przerwą zdołali odpowiedzieć i to dwukrotnie! Na listę strzelców wpisali się Bartosz Dyoniziak i Borysiak. Zwłaszcza strzał tego drugiego mógł się podobać, bo piłka po jego uderzeniu strąciła pajęczynę w okienku bramki. Gole stracone tuż przed przerwą nie wpłynęły negatywnie na rywali JKS-u, którzy trzykrotnie pokonali Damiana Walkowiaka. Szkolne błędy w obronie sprawiły, że o dobry wynik w Odolanowie było już trudno. Nadzieję na remis swojej drużynie dał Szymon Bogaczyk – pokonując głową bramkarza. W ostatnich minutach gospodarze skupili się na grze obronnej i wybijaniu piłek z własnego pola karnego. Ostatecznie więc komplet punktów pozostał na koncie Odolanovii.

Zawodnikom nie można odmówić charakteru i zaangażowania. Jeśli chcemy wygrywać, to nie możemy popełniać takich prostych błędów, które w tej lidze są szybko zamienianie na gole. Patrzymy z nadzieją na przyszłość i kolejne spotkania – powiedział po powrocie do Jarocina, trener Czajka. Juniorzy starsi w niedzielę, 20 września podejmą w roli gospodarza lidera rozgrywek – Kanię Gostyń o godzinie 10:00.

Liga Wojewódzka A1 Junior (5. kolejka – 15.09.2020 roku)
Odolanovia Odolanów – Jarota Jarocin 4:3 (1:2)

Jarota Jarocin: Damian Walkowiak – Miłosz Bolek (6’ – Miłosz Nowakowski), Bartosz Kantek, Szymon Bogaczyk, Bartosz Borysiak (80’ – Jakub Wasik), Kacper Boruta, Bartosz Dyoniziak (65’ – Bartosz Szymkowiak), Aleksander Pisarczyk, Norbert Tokarz (75’ – Jakub Bartkowiak), Maurycy Skowroński, Mikołaj Szcześniak (80’ – Bartosz Marciniak).