Szósty remis w sezonie

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie pomiędzy Jarotą Jarocin a Gromem Nowy Staw. Podopieczni Piotra Garbarka zakończyli pierwszą część sezonu 2019/20 na piętnastym miejscu.

W niedzielny pojedynek lepiej weszli gospodarze, którzy raz za razem przedostawali się w pole karne. Najpierw na strzał z dystansu zdecydował się Kacper Szymankiewicz, ale futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką. W czternastej minucie głową uderzył Beniamin Wrembel. Tym razem o dużym szczęściu mogli mówić goście z województwa pomorskiego. Od pierwszego gwizdka bardzo aktywny był Mateusz Dunaj. Wychowanek JKS-u stanął dwukrotnie przed szansą zdobycia bramki. Ostatecznie górą był bramkarz rywali. Grom odpowiedział przed zejściem do szatni. Jednak z niezłej strony zaprezentował się Sebastian Kmiecik, który nie dał się zaskoczyć strzałami zza szesnastki.

Początek drugiej połowy nie zapowiadał utraty gola przez gospodarzy. Tym bardziej, że groźnie uderzali Szymon Komendziński i Mikołaj Łopatka. W 53. minucie po niedokładnym podaniu Piotra Skokowskiego do piłki dobiegł zawodnik z Nowego Stawu, który został sfaulowany przez Patryka Kielibę w polu karnym. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Robert Wesołowski, dla którego było to dziesiąte trafienie. Jarociniacy nie mieli już nic do stracenia i ruszyli do odrabiania strat. Dunaj spróbował wyrównać po uderzeniu z przewrotki, a Łopatka ponownie przestrzelił.

Jarota do wyrównania doprowadziła na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Bohaterem swojej drużyny został Jędrzej Ludwiczak. Obrońca z najbliższej odległości głową skierował piłkę do siatki. W doliczonym czasie przed szansą stanął jeszcze rezerwowy – Miłosz Kowalski, ale jego techniczny strzał był minimalnie niecelny.


Jarota Jarocin – Grom Nowy Staw 1:1 (0:0)
0:1 – Robert Wesołowski (53’)
1:1 – Jędrzej Ludwiczak (85’)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Patryk Kieliba, Jędrzej Ludwiczak, Dawid Idzikowski, Piotr Skokowski – Szymon Komendziński (62’ – Miłosz Kowalski), Szymon Piekarski – Mateusz Dunaj, Kacper Szymankiewicz (80’ – Dawid Krzyżaniak), Beniamin Wrembel (74’ – Adam Męcfel) – Mikołaj Łopatka.

Jarota Jarocin
Bałtyk Koszalin
Sokół Kleczew
1:1
Jarota Jarocin