Tylko punkt z Policami

Jarota Jarocin zremisowała z Chemikiem Police 1:1. Pomimo sporej ilości sytuacji podbramkowych gospodarze tylko raz potrafili pokonać bramkarza z województwa zachodniopomorskiego.

W trzecim swoim meczu grupy B rozgrywek III ligi podopieczni trenera Piotra Garbarka byli zdecydowanym faworytem. Jarociniacy od pierwszych minut potwierdzili to na murawie. Najpierw strzał Marcina Łażewskiego został zablokowany, a uderzenie Piotra Skokowskiego pewnie obronił bramkarz gości. Chemik bardzo nieoczekiwanie wyszedł na powadzenie w dziewiątej minucie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego na gola zamienił Ilia Michałowski, dla którego była to pierwsza bramka w sezonie 2020/21. Nasi zawodnicy ruszyli do odrabiania strat. Przed zmianą stron najlepszą sytuację miał Krzysztof Bartoszak. Napastnik przegrał jednak pojedynek „sam na sam” z Brzozowskim.

Druga połowa została całkowicie zdominowana przez Jarotę. To właśnie piłkarze z Jarocina raz za razem przebywali w polu karnym swoich przeciwników. W 57. minucie do wyrównania mocnym strzałem z bliskiej odległości doprowadził Mateusz Dunaj – wykorzystując świetnie podanie Krzysztofa Bartoszaka wzdłuż bramki. Snajper JKS-u sam kilka chwil później mógł zostać bohaterem swojej drużyny, ale dwukrotnie nieznacznie przestrzelił. Przed szansą w ostatnim kwadransie gry stanęli również Marcin Łażewski, Filip Szewczyk oraz Szymon Piekarski. Jednak futbolówka nie znalazła drogi do siatki.

Warto wspomnieć, że sędzia w samej końcówce nie podyktował dwóch rzutów karnych dla miejscowych, które zdaniem zawodników i sztabu jarocińskiej drużyny były ewidentne. W doliczonym czasie gry na strzał zza pola karnego zdecydował się jeszcze Szymon Komnedziński. Ostatecznie piłkę na poprzeczkę sparował niezawodny golkiper z Polic i w spotkaniu trzeciej serii grupy „spadkowej” nastąpił podział punktów.

Jarotę Jarocin teraz czekają trzy pojedynki wyjazdowe. Najpierw podopieczni trenera Garbarka udadzą się do Konina (1 maja). Następnie czekają ich dwa trudne spotkania z Kotwicą Kołobrzeg (8 maja) i Sokołem Kleczew (15 maja).

Jarota Jarocin – Chemik Police 1:1 (0:1)
0:1 – Ilia Michałowski (9′)
1:1 – Mateusz Dunaj (57′)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Marcin Maćkowiak, Sebastian Golak, Szymon Komendziński – Jędrzej Ludwiczak (60′ – Damian Pawlak), Kacper Szymankiewicz (46′ – Szymon Piekarski) – Marcin Łażewski (80’ – Marcin Konopka), Filip Szewczyk (89’ – Dawid Idzikowski), Mateusz Dunaj (90’ – Kacper Tomaszczak) – Krzysztof Bartoszak.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Jarocin, w związku z realizacją zadania publicznego pod nazwą: „ III liga – Jarota znowu w grze!”.