Udany koniec półrocza w Artbud 4. Lidze!

Kolejną wygraną w IV Lidze zanotowali podopieczni Piotra Garbarka. Jarociniacy awansem z rundy wiosennej ograli w 18. kolejce zespół Pogoni Łobżenica 2:1.

Żółto-czerwono-niebiescy mieli okazję do rewanżu za porażkę w pierwszej serii gier, kiedy beniaminek spod Piły okazał się lepszy od JKS-u. W wyjściowym składzie Jaroty w porównaniu z ostatnim meczem doszło do czterech zmian personalnych. Od pierwszego gwizdka sędziego na placu gry zobaczyliśmy Łukasza Tomczaka, Vitaliego Lysenko, Krzysztofa Matuszaka oraz Szymona Nowackiego. Pierwsza połowa nie przyniosła nam większych emocji, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Obie ekipy miały problem ze stworzeniem okazji i na przerwę schodzili przy bezbramkowym remisie.

Na większe emocje musieliśmy poczekać po zmianie stron. Najpierw groźnie zaatakowali goście z Łobżenicy. Jednak piłka po strzale Łukasza Cyruka zatrzymała się na poprzeczce, podobnie jak kilka minut później po uderzeniu głową Macieja Sanockiego. Remis utrzymał się do osiemdziesiątej minuty. Wtedy z lewej strony boiska na dośrodkowanie zdecydował się Miłosz Kowalski. Futbolówka trafiła wprost pod nogi Patryka Pecha, a młodzieżowiec z bliskiej odległości pokonał golkipera przyjezdnych. Radość jego zespołu nie trwała długo, bo już po wznowieniu gry do wyrównania doprowadził Jan Bruski.

Gdy wydawało się, że w Jarocinie nastąpi podział punktów, to miejscowi postawili wszystko na jedną kartę. I tak w końcówce spotkania tuż przed polem karnym sfaulowany został Kaito Imai, chwilę później kapitalnym strzałem popisał się Miłosz Kowalski, który w ostatnim półroczu strzelił aż dziesięć bramek w czwartoligowych rozgrywkach. Dzięki tej wygranej zawodnicy Jaroty awansowali na jedenaste miejsce w ligowej tabeli.

Jarota Jarocin – Pogoń Łobżenica 2:1 (0:0)
1:0 – Patryk Pech (80′)
1:1 – Jan Bruski (81′)
2:1 – Miłosz Kowalski (90′)

Jarota Jarocin: Szymon Nowacki – Piotr Stachowiak, Vitalii Lysenko, Dawid Idzikowski, Piotr Skokowski, Krzysztof Matuszak (82’ – Mikołaj Kowalski), Łukasz Tomczak, Patryk Pech, Kaito Imai, Miłosz Kowalski, Maciej Sanocki (85’ – Mateusz Rosiak).