Umocnili się na pozycji lidera!

Trampkarze młodsi w Wielki Czwartek rozgromili UKS AP Reissa Kalisz aż 8:1. Dla zespołu z rocznika 2009 jest to trzecie zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach II Ligi Okręgowej.

Tym razem do Jarocina zawitał zespół z najstarszego miasta w Polsce, który w poprzedniej kolejce wysoko pokonał drugą drużynę KKS-u Kalisz. Piłkarze JKS-u podeszli do tego meczu skoncentrowani i chcieli zaprezentować się z dobrej strony w roli gospodarza. Dominacja podopiecznych trenera Artura Tomczaka nie podlegała dyskusji. Już w pierwszych fragmentach gry bliski pokonania bramkarza rywali był Gabriel Matuszewski, ale piłka po jego uderzeniu trafiła jedynie w słupek. W trzynastej minucie premierowego gola zdobył Alan Zawadka, który wykończył świetne podanie Patryka Jakubowskiego.

Chwilę później gospodarze mogli cieszyć się z kolejnej bramki. Futbolówkę przeciwnikowi odebrał Miłosz Kolasiński i pewnie umieścił ją w siatce. Na listę strzelców wpisał się także Wiktor Pluciński. Piłkarz Jaroty popisał się kapitalnym strzałem z okolicy dwudziestego piątego metra, z którym nie poradził sobie golkiper APR-u. Żółto-czerwono-niebiescy nie zamierzali się zatrzymywać. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć kolejne trafienie, którego autorem był Patryk Jakubowski. Tuż przed zejściem do szatni nasi przeciwnicy dość nieoczekiwanie zdobyli bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego.

Po przerwie strzelali wyłącznie gracze z Jarocina. Najpierw skutecznym strzałem popisał się Gabriel Matuszewski. Warto wspomnieć, że przy piątym trafieniu asystował Wiktor Pluciński. Ta sama para przeprowadziła kolejną akcję bramkową i w identycznych rolach wystąpili obaj piłkarze. W 60. minucie hat-tricka skompletował Matuszewski, któremu tym razem podawał Patryk Jakubowski. Dosłownie sześćdziesiąt sekund później po kolejnej dobrej wymianie podań skutecznym egzekutorem okazał się Wiktor Pluciński, a trzecią asystę w czwartkowym meczu zaliczył Patryk Jakubowski.

Liga Okręgowa C2 Trampkarz – RW (3. kolejka – 6.04.2023 roku)
Jarota Jarocin – UKS AP Reissa Kalisz 8:1 (4:1)

Jarota Jarocin: Norbert Kot – Patryk Jakubowski, Mikołaj Pajdowski, Bartosz Walczak, Nikodem Wysocki, Gabriel Matuszewski, Miłosz Kolasiński, Piotr Włodarczyk, Antoni Lewandowicz, Alan Zawadka, Wiktor Pluciński.

Na zmianę wchodzili: Antoni Szcześniak, Adam Sieciński, Dawid Grygiel, Marcel Strzykalski, Bartosz Taranek, Bartosz Wojtkowiak.

Zobacz: Wyniki / Tabela – Liga Okręgowa C2 Trampkarz – RW [KLIKNIJ]