Unia zwycięska w Jarocinie

Drużyna ze Swarzędza pokonała Jarotę w środowym meczu sparingowym. Aktualny lider wielkopolskich czwartoligowych rozgrywek okazał się lepszy o dwa trafienia.

O losach całego spotkania zadecydowała pierwsza połowa, w której przyjezdni dwa razy pokonali Karola Drażdżewskiego. Konkretnie uczynił to zawodnik testowany niebiesko-białych w 19 i 30. minucie. Przy obu tych golach nie popisała się defensywa jarocińskiej ekipy. Jeśli chodzi o sytuacje strzeleckie JKS-u, to najbliższej trafienia był Szymon Komendziński. Jednak jego uderzenie zza pola karnego nieznacznie poszybowało nad poprzeczką.

Po zmianie stron w zespole gospodarzy nastąpiło sporo zmian. Jarota i Unia w drugich czterdziestu pięciu minutach nie stworzyły żadnej stuprocentowej okazji. Druga połowa była więc bardzo wyrównana, ale żadnemu z piłkarzy nie udało się skierować futbolówki do siatki. Tym samym środowy mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Podopieczni trenera Piotra Garbarka w następną sobotę, 6 lutego zmierzą się z Victorią Ostrzeszów. To starcie rozpocznie się punktualnie o godzinie 14:30 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie.

Jarota Jarocin – Unia Swarzędz 0:2 (0:2)
0:1 – Zawodnik Testowany (19′)
0:2 – Zawodnik Testowany (30′)

Jarota Jarocin: Karol Drażdżewski – Piotr Stachowiak, Jędrzej Ludwiczak, Piotr Skokowski – Zawodnik Testowany, Kacper Szymankiewicz, Szymon Komendziński, Zawodnik Testowany, Zawodnik Testowany, Zawodnik Testowany, Zawodnik Testowany, Zawodnik Testowany.

Na zmianę wchodzili: Sebastian Lorek, Marcin Maćkowiak, Antoni Prałat, Krzysztof Bartoszak, Wojciech Kryger, Mateusz Dunaj, Mateusz Stochniałek, Igor Rybarczyk, Marcin Konopka, Szymon Bogaczyk, Bartosz Borysiak.