Ważne zwycięstwo w Koninie

W czwartym spotkaniu drugiej części sezonu 2020/21 zespół Jaroty w efektowny sposób pokonał Górnik Konin 6:1. Tym samym piłkarze z Jarocina awansowali na czternaste miejsce w tabeli.

Po ostatnich słabszych meczach przyszedł czas na zwycięstwo w trzeciej lidze gr. drugiej. Zespół trenera Garbarka otworzył wynik w siedemnastej minucie. Wbiegającego w pole karne Krzysztofa Bartoszaka w nieprzepisowy sposób powtrzymał obrońca gospodarzy i sędzia ze Szczecina bez wahania wskazał na „jedenastkę”, którą pewnym strzałem pod poprzeczkę na gola zamienił Piotr Skokowski. Obraz gry wskazywał na to, że na kolejne trafienia długo nie będziemy musieli czekać. I tak dwukrotnie piłkę do siatki skierował stoper JKS-u, Sebastian Golak. W międzyczasie na listę strzelców wpisał się również Marcin Łażewski – wykorzystując świetne prostopadłe podanie do nogi od Szymona Piekarskiego.

Po zmianie stron ekipie z Konina udało się raz pokonać Sebastiana Kmiecika. Konkretnie uczynił to Dawid Wierzba w 68. minucie po uderzeniu głową z okolicy piątego metra. Przed zmianą wyniku niezłą okazje miał Filip Szewczyk, ale pomocnik Jaroty nieznacznie się pomylił. Skutecznością w samej końcówce błysnął najlepszy strzelec trzecioligowych rozgrywek – Krzysztof Bartoszak. Najpierw napastnik jarocińskiego zespołu zaskoczył golkipera miejscowych z ostrego kąta, a następnie wykorzystał sytuację „sam na sam”. Tym samym mecz zakończył się wynikiem 6:1.

Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych Piotra Garbarka będzie Kotwica Kołobrzeg, która w ten weekend uległa Unii Janikowo 1:2. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 8 maja o godzinie 17:00.


Górnik Konin – Jarota Jarocin 1:6 (0:4)
0:1 – Piotr Skokowski (17′)
0:2 – Sebastian Golak (25′)
0:3 – Marcin Łażewski (33′)
0:4 – Sebastian Golak (34′)
1:4 – Dawid Wierzba (68′)
1:5 – Krzysztof Bartoszak (70′)
1:6 – Krzysztof Bartoszak (90′)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Szymon Komendziński, Marcin Maćkowiak (63′ – Dawid Idzikowski), Sebastian Golak, Piotr Skokowski, Jędrzej Ludwiczak (60′ – Kacper Szymankiewicz), Szymon Piekarski, Mateusz Dunaj (80′ – Kacper Koralewski), Filip Szewczyk (76′ – Marcin Konopka), Marcin Łażewski (63′ – Kacper Tomaszczak), Krzysztof Bartoszak.

Jarota Jarocin
Bałtyk Koszalin
Sokół Kleczew
1:1
Jarota Jarocin