Wrócili na właściwe tory

Rezerwy Jaroty po dobrym meczu ograły Suchary Suchy Las 5:0 przed własną publicznością. Dzięki tej wygranej drugi zespół powiększył awansował na dziesiąte miejsce w Klasie Okręgowej.

Drużyna trenera Czajki od pierwszego gwizdka sędziego przejęła inicjatywę. Miejscowi wyszli na prowadzenie w jedenastej minucie, kiedy silnym strzałem pod poprzeczkę piłkę w siatce ulokował Piotr Jakubowski. Do przerwy zobaczyliśmy jeszcze jedno trafienie, którego autorem był Marcin Konopka. Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestawać, a ich przewaga była coraz bardziej widoczniejsza. Kolejne bramki były więc wyłącznie kwestią czasu. I tak po zmianie stron na listę strzelców wpisali się Mateusz Stochniałek, Miłosz Nowakowski oraz ponownie stoper jarocińskiego klubu.

Jarota II po 23. kolejkach plasuje się na 10. miejscu w tabeli. Podopieczni Mirosława Czajki kolejne ważne spotkanie rozegrają z KS 1920 Mosina. Zespół ten ma tyle samo punktów co JKS. Gospodarze ten pojedynek zaplanowali na 14 maja.

Jarota II Witaszyce – Suchary Suchy Las 5:0 (2:0)
1:0 – Piotr Jakubowski (11′)
2:0 – Marcin Konopka (36′)
3:0 – Mateusz Stochniałek (68′)
4:0 – Miłosz Nowakowski (70′)
5:0 – Piotr Jakubowski (82′)

Jarota II Witaszyce: Sebastian Lorek – Piotr Stachowiak, Shoma Shimada, Piotr Jakubowski, Szymon Bogaczyk, Wojciech Kryger, Marcin Konopka (70′ – Bartosz Kantek), Mateusz Stochniałek, Maurycy Skowroński (60′ – Miłosz Nowakowski), Bartosz Borysiak (76′ – Eryk Radziejewski), Kaito Imai (76′ – Mariusz Idziorek).