Wygrać w Koszalinie!

W ramach 12. kolejki III ligi gr. drugiej zespół Jaroty Jarocin na wyjeździe zmierzy się z Bałtykiem Koszalin. Obie drużyny w ligowej tabeli dzielą zaledwie dwa „oczka”.

Podopieczni trenera Piotra Garbarka po ostatnim zwycięstwie w pierwszej stolicy nabrali większej pewności siebie. Natomiast w gorszych humorach są piłkarze z Koszalina, którzy w ubiegły weekend ulegli w Starogardzie Gdańskim. Najbliżsi przeciwnicy JKS-u legitymują się lepszym dorobkiem punktowym. Warto jednak dodać, że nasi zawodnicy rozegrali jedno spotkanie mniej za sprawą przełożonego domowego starcia z Pogonią II Szczecin, które odbędzie się w najbliższą środę. Bałtyk do tej pory wygrał pięć meczów, dwa zremisował oraz cztery razy uległ rywalom.

W tym miejscu warto zwrócić uwagę na najlepszego strzelca drużyny z województwa zachodniopomorskiego. Dawid Gruchała-Węsierski z jedenastoma golami przewodzi w klasyfikacji najlepszych strzelców w trzeciej lidze. Drugie miejsce zajmuje napastnik jarocińskiej ekipy – Krzysztof Bartoszak, który strzelił dziesięć bramek. Niewątpliwie rywalizacja pomiędzy tymi graczami zapowiada się niezwykle interesująco!

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 12-tej na obiekcie Zarządu Obiektów Sportowych w Koszalinie. Niewiadomą pozostaje natomiast miejsce rozegranie tego pojedynku. Z uwagi na opady deszczu w ostatnich dniach gospodarze przewidują możliwość gry na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Jarota Jarocin
Elana Toruń
Jarota Jarocin
3:3
Pogoń II