Wygrana ze Stalą Brzeg

W trzecim sparingu zespół Jaroty w iście zimowych warunkach pokonał Stal Brzeg 3:2. Podopieczni Piotra Garbarka przygotowują się do rundy wiosennej, która wystartuje 12 marca.

Trzeci sparing tej zimy był rozgrywany w trudnych warunkach atmosferycznych. Padający śnieg i mocno wiejący wiatr nie ułatwiał trzecioligowcom z Jarocina i Brzegu. Na pierwsze trafienie czekaliśmy do 30. minuty. Wtedy goście wyszli na prowadzenie. Sędzia podyktował rzut karny dla przyjezdnych, choć kilkanaście sekund wcześniej również piłkarze JKS-u domagali się jedenastki za zagranie piłki ręką w polu karnym. Goście po golu Marcina Niemczyka cofnęli się. Jarociniacy coraz częściej przebywali na połowie swoich rywali. I tak na dziesięć minut przed przerwą ładną akcją popisał się Wojciech Kryger i Antoni Prałat. Ten drugi pewnym strzałem dał remis swojej drużynie. Młody napastnik Jaroty w końcówce pierwszej połowy miał jeszcze jedną okazję, ale piłka po jego uderzeniu odbiła się jedynie od bocznej siatki.

Po zmianie stron więcej z gry mieli już gospodarze, którzy dopięli swego w czterdziestej dziewiątej minucie. Wchodzący z ławki rezerwowych – Krzysztof Bartoszak nie miał większych problemów z pokonaniem golkipera z Brzegu. Zespół z województwa dolnośląskiego zdołał odpowiedzieć po kontrataku. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mateusz Dychus na początku ostatniego kwadransa gry. Wynik 2:2 utrzymał się zaledwie przez chwilę, bo cztery minuty później świetną akcją popisał się zawodnik testowany Jaroty – ustalając wynik konfrontacji z trzynastą ekipą grupy trzeciej III ligi.

Jarota Jarocin w czwartym spotkaniu kontrolnym podejmie czwartoligową Victorię Ostrzeszów. Ten pojedynek został zaplanowany na boisku sztucznym w następną sobotę (5 lutego) o godz. 14:30.

Jarota Jarocin – Stal Brzeg 3:2 (1:1)
0:1 – Marcin Niemczyk (30’)
1:1 – Antoni Prałat (35’)
2:1 – Krzysztof Bartoszak (49’)
2:2 – Mateusz Dychus (75’)
3:2 – Zawodnik Testowany (79’)

Jarota Jarocin: Sebastian Lorek – Piotr Stachowiak, Jędrzej Ludwiczak, Piotr Skokowski – Zawodnik Testowany, Marcin Maćkowiak, Zawodnik Testowany, Zawodnik Testowany, Zawodnik Testowany – Antoni Prałat, Zawodnik Testowany.

Na zmianę wchodzili: Karol Drażdżewski, Marcin Konopka, Mateusz Stochniałek, Krzysztof Bartoszak, Kacper Szymankiewicz, Szymon Bogaczyk, Igor Rybarczyk.