Wymarzony początek w II Lidze Futsalu!

Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2021/22 zapisały na swoim koncie piłkarki Jaroty Jarocin. Zespół trenera Mirosława Czajki po świetnym meczu pokonał Kanię Gostyń 6:4.

Spotkanie rozgrywane w hali spółki Jarocin Sport lepiej rozpoczęły rywalki z Gostynia. To one jako pierwsze wyszły na prowadzenie po trafieniu Zuzanny Józefiak. Ekipa JKS-u pokazała jednak charakter i walkę o każą piłkę. I tak najpierw po technicznym uderzeniu futbolówkę w siatce ulokowała Julia Urna, a kilka chwil później prowadzenie swojej drużynie dała Kinga Waszak. Końcówka pierwszej połowy była świetna w wykonania naszych zawodniczek, które schodziły na przerwę z solidną zaliczką. Skutecznością błysnęła Natalia Małecka. Natomiast drugi raz na listę strzelców wpisała się Julia Urna.

Jarota świetnie rozpoczęła drugą część pojedynku. Nie minęła minuta, a na tablicy wyników było 5:1. Tym razem indywidualną akcją popisała się Alicja Krzykos, która odebrała piłkę rywalce i w sytuacji sam na sam pokonała bramkarkę Kanii. Gdy wydawało się, że wygrana gospodyń nie jest zagrożona, to rywalki strzeliły trzy bramki z rzędu. Gole zdobyły Amelia Wilczyńska, Zuzanna Nowacka oraz Zuzanna Sojka. Ostatnie fragmenty były bardzo emocjonujące, a mecz trzymał w napięciu do ostatniej syreny. Decydujące okazała się ostatnie sekundy, w których bohaterką została Alicja Krzykos.

Jarota Jarocin kolejne swoje spotkanie w II Lidze Fustalu Kobiet rozegra w następną niedzielę, 19 grudnia. Podopieczne Mirosława Czajki udadzą się do Starych Oborzysk. Pojedynek zaplanowano na godz. 18:30.

Jarota Jarocin – Kania Gostyń 6:4 (4:1)
0:1 – Zuzanna Józefiak (7.54’)
1:1 – Julia Urna (8.55’)
2:1 – Kinga Waszak (10.21’)
3:1 – Natalia Małecka (12.15’)
4:1 – Julia Urna (18.30’)
5:1 – Alicja Krzykos (20.18’)
5:2 – Amelia Wilczyńska (24.13’)