Wysoka porażka na zakończenie

Podopieczni trenera Marcina Woźniaka w 34. kolejce przegrali wyjazdowe spotkanie z Bałtykiem Gdynia 0:5. Piłkarze z Jarocina zakończyli trzecioligowe rozgrywki na jedenastym miejscu.

Pojedynek zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. W 3. minucie na listę strzelców wpisał się Adam Duda, który z bliskiej odległości pokonał głową Mateusza Filipowiaka. W pierwszym kwadransie gry zespół JKS-u kilkakrotnie przedostał się pod pole karne swoich rywali, ale ich akcje nie przyniosły porządnego efektu. Zemściło to się w 24. minucie. Wtedy do siatki po raz drugi trafił Adam Duda. Po tym golu mecz się wyrównał, a najgroźniejszą sytuacje miał Jakub Nowak. Jego uderzenie obronił jednak Marek Szulc, który w sezonie 2016/17 reprezentował barwy naszego klubu.

W drugiej części gry zobaczyliśmy trzy bramki. W 51. minucie gola zdobył Mateusz Kuzimski. Trzy minuty później na 4:0 podwyższył Łukasz Duszkiewicz. Gdy wydawało się, że miejscowi będą kontrolować wydarzenia na boisku, to ekipa z Jarocina stworzyła groźną akcję po stałym fragmencie gry. Piotr Skokowski dośrodkował w pole karne. Tam świetnie ustawiony był Mateusz Dunaj, ale piłka po jego próbie nieznacznie minęła słupek. Jakby tego było mało, miejscowi zaatakowali kolejny raz i wynik spotkania w 86. minucie ustalił Juliusz Letniowski.

W kadrze jarocińskiej drużyny na mecz z Bałtykiem zabrakło Piotra Garbarka, Dominika Chromińskiego, Marcina Banaszaka, Damiana Sieranta, Marcina Szymkowiaka oraz Dawida Kierzka. W Gdyni zagrała trójka naszych juniorów starszych. Cały pojedynek rozegrał Patryk Rzepka. W drugiej części gry zobaczyliśmy również Jakuba Klauzę oraz Krystiana Wawrzyniaka. Bałtyk Gdynia zakończył rywalizację na trzeciej pozycji, a JKS sklasyfikowany został na jedenastej pozycji.

Bałtyk Gdynia – Jarota Jarocin 5:0 (2:0)
1:0 – Adam Duda (3’)
2:0 – Adam Duda (24’)
3:0 – Mateusz Kuzimski (51’)
4:0 – Łukasz Duszkiewicz (54’)
5:0 – Juliusz Letniowski (86’)

Jarota Jarocin: Mateusz Filipowiak – Jakub Czapliński, Krzysztof Matuszak, Dawid Piróg, Piotr Skokowski – Jędrzej Ludwiczak, Jakub Nowak, Mateusz Dunaj, Jacek Pacyński (75’ – Jakub Klauza), Mikołaj Marciniak (55’ – Krystian Wawrzyniak) – Patryk Rzepka.