Wysoka wygrana Jaroty

Jarociniacy w swoim szóstym meczu sparingowym pewnie pokonali Piast Kobylin 6:0. Dla podopiecznych trenera Piotra Garbarka jest to czwarte zwycięstwo w okresie przygotowawczym.

Tym razem nasi piłkarze sprawdzili się na tle ekipy występującej w V lidze. Gospodarze dość szybko wyszli na prowadzenie po trafieniu zawodnika testowanego, który wykończył podanie Kacpra Szymankiewicza. Asystujący przy pierwszym golu dla Jaroty w pierwszej połowie jeszcze raz zaskoczył bramkarza rywali. W 16. minucie ulokował piłkę w siatce po strzale zza szesnastki. Nieco ponad kwadrans później było już 3:0, po tym jak Antoni Prałat wbiegł z futbolówką w pole karne i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie JKS-u. Przyjezdni próbowali odpowiedzieć, ale Miłosz Kowalski nie znalazł recepty na Karola Drażdżewskiego.

Druga część spotkania wyśmienicie ułożyła się dla jarocińskiej ekipy. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Krzysztof Bartoszak, który pojawił się na murawie w czterdziestej szóstej minutce. Doświadczony snajper żółto-czerwono-niebieskich wykorzystał dośrodkowanie Marcina Konopki z rzutu rożnego oraz świetne prostopadłe podanie od jednego z graczy testowanych, który zresztą ustalił wynik środowej rywalizacji. Ostatecznie więc zawodnicy z Jarocina odnieśli przekonywujące zwycięstwo różnicą sześciu trafień.

Jarota Jarocin w najbliższą sobotę rozegra kolejny mecz sparingowy. Tym razem przeciwnikiem będzie Centra Ostrów Wielkopolski. To starcie rozpocznie się na boisku sztucznym o godzinie 13:00.

Jarota Jarocin – Piast Kobylin 6:0 (3:0)
1:0 – Zawodnik Testowany (7’)
2:0 – Kacper Szymankiewicz (16’)
3:0 – Antoni Prałat (30’)
4:0 – Krzysztof Bartoszak (50’)
5:0 – Krzysztof Bartoszak (56’)
6:0 – Zawodnik Testowany (66’)

Jarota Jarocin (1 połowa): Karol Drażdżewski – Wojciech Kryger, Zawodnik Testowany, Jędrzej Ludwiczak, Zawodnik Testowany, Bartosz Borysiak – Antoni Prałat, Kacper Szymankiewicz, Szymon Komendziński, Mateusz Stochniałek – Zawodnik Testowany.

Jarota Jarocin (2 połowa): Sebastian Lorek – Zawodnik Testowany, Szymon Bogaczyk, Zawodnik Testowany, Zawodnik Testowany, Piotr Stachowiak – Marcin Konopka, Marcin Maćkowiak, Igor Rybarczyk, Zawodnik Testowany – Krzysztof Bartoszak.