Wzmocniona Korona lepsza od Jaroty

W meczu 19. kolejki Arbud IV Ligi pomiędzy Koroną Piaski a Jarotą Jarocin lepsi okazali się miejscowi. Sobotnie spotkanie zostało rozstrzygnięte w pierwszej połowie.

Jarociniacy przystąpili do tej konfrontacji z jedną zmianą w wyjściowym składzie w porównaniu do środowego pojedynku pucharowego z trzecioligową Pogonią Nowe Skalmierzyce. Kontuzjowanego Krzysztofa Matuszaka zastąpił Tomasz Pilarczyk. W pierwszej połowie nasi piłkarze zaprezentowali się z dobrej strony, ale różnica pomiędzy zespołami była jedna i wyraźna. Chodzi o sytuacje podbramkowe, które gospodarze zamieniali na bramki. Najpierw w dwudziestej trzeciej minucie wynik otworzył Jakub Nowak, a tuż przed zejściem do szatni kolejnego gola dla Korony zdobył Dawid Cubal.

Po przerwie gracze trenera Piotra Garbarka próbowali odwrócić losy meczu. Jednak tego dnia nieźle między słupkami prezentował się Michałowicz. To spowodowało, że drużyna z Piasek, do której w przerwie zimowej trafili m.in.: Arkadiusz Piech czy Łukasz Sierpina dowiozła dwubramkową zaliczkę z pierwszej połowy i mogła cieszyć się z premierowych trzech punktów w rundzie wiosennej sezonu 2023/24.

Żółto-czerwono-niebiescy w kolejnym spotkaniu podejmą Polonię Chodzież. Dla JKS-u będzie to ważne starcie i zarazem doskonała okazja do rewanżu za porażkę z ubiegłego roku. 23 marca obie ekipy wybiegną na murawę stadionu miejskiego przy ulicy Sportowej 6 punktualnie o godzinie 15:30.

Korona Piaski – Jarota Jarocin 2:0 (2:0)
1:0 – Jakub Nowak (23′)
2:0 – Dawid Cubal (42′)

Jarota Jarocin: Mikołaj Marciniak – Mikołaj Kowalski (81′ – Jakub Bolek), Tomasz Pilarczyk (75′ – Jakub Szymanek), Dariusz Walczak, Piotr Stachowiak, Łukasz Tomczak, Juja Fujikawa, Mateusz Hałas (60′ – Paweł Skórski), Dawid Idzikowski, Jacek Pacyński, Miłosz Kowalski.