Zadecydowała końcówka meczu

Jarota Jarocin przegrała na inaugurację rundy wiosennej z Kotwicą Kołobrzeg 0:1. Jedyną bramkę w osiemdziesiątej szóstej minucie strzelił 28-letni napastnik – Dawid Retlewski.

Gospodarze do sobotniego spotkania przystąpili pełni nadziei. W pierwszej fazie meczu niewiele się działo, ale obie drużyny mogły wyjść na prowadzenie. Przeciwnicy już w pierwszej minucie mogli wykorzystać błąd bramkarza jarocińskiej drużyny, który nie zdołał złapać futbolówki zagranej po śliskiej murawie. Ostatecznie jeden z obrońców JKS-u w ostatniej chwili wybił piłkę poza boisko. Jarociniacy z każdą kolejną minutą stwarzali zagrożenie w polu karnym rywali. Najbliżej był Piotr Skokowski. Jednak uderzenie kapitana Jaroty z rzutu wolnego obronił golkiper z Kołobrzegu.

Druga część pojedynku była ciekawsza. Przede wszystkim aktywni byli Krzysztof Bartoszak i Damian Pawlak. Bohaterem mógł zostać ten drugi, ale w sytuacji sam na sam zdecydował się na strzał, choć podanie do kolegi z zespołu mogło okazać się lepszym rozwiązaniem. Podopieczni Petra Nemca zwycięskiego gola zdobyli po rzucie rożnym. Na listę strzelców wpisał się Dawid Retlewski, który głową ulokował piłkę w siatce. W doliczonym czasie gry swoją szansę miał Dawid Krzyżaniak. Ostatecznie wychowanek naszego klubu spudłował i trzy punkty trafiły na konto ekipy znad morza.

14 marca czeka nas mecz z ostatnim zespołem ligi – Bałtykiem Gdynia.

Jarota Jarocin – Kotwica Kołobrzeg 0:1 (0:0)
0:1 – Dawid Retlewski (86’)

Jarota Jarocin: Marcin Antczak – Piotr Skokowski, Igor Skowron, Dawid Idzikowski, Patryk Kieliba – Marcin Maćkowiak, Szymon Piekarski (89’ – Dawid Krzyżaniak) – Mateusz Dunaj (74’ – Miłosz Kowalski), Damian Pawlak (83’ – Michał Niedźwiedzki), Szymon Gałczyński – Krzysztof Bartoszak.