Zobaczcie jak zmieniał się stadion

Za wyjątkiem jednej rundy graliśmy zawsze przed własną publicznością w Jarocinie. Obiekt w 2011 roku zmienił się nie do poznania. Zobaczcie, jak wyglądała modernizacja stadionu miejskiego.

Fani Jaroty od samego początku nas wspierali. Pod koniec XX wieku na trybunach pojawiało się około dwa tysiące kibiców! To były zupełnie inne czasy. Wtedy nie mówiło się o pieniądzach. To była pasja i sens życia dla wielu osób. Wokół boiska można było zasiąść na drewnianych ławkach, które były usytuowane po dwóch przeciwległych stronach. Trybuny były ogrodzone około 1,5 metrowym płotem. Za to piłkarze przebierali się w szatniach gdzie obecnie znajduje się hotel wraz z basenem. – Już wtedy wszystkie drużyny przyjezdne zazdrościły nam warunków, w jakich możemy przygotować się do meczu. Może za wyjątkiem rezerw Polonii Środa – wspomina Czesław Gaszak, jeden z najwierniejszych kibiców JKS-u.

W 2007 roku zostały zamontowane plastikowe siedziska w barwach klubu od strony parku miejskiego. Jednak jesienią 2010 roku nasz zespół swoje mecze domowe w drugiej lidze rozgrywał w Poznaniu. Według przepisów każdy stadion musiał posiadać co najmniej 250 zadaszonych miejsc, czterokamerowy monitoring obiektu oraz szatnie dla gospodarzy i gości, które powinny mieć powierzchnię przynajmniej 50 m kw. Niestety tych warunków nie spełniał obiekt spółki Jarocin Sport i pół roku graliśmy w „Ogródku”, czyli na stadionie poznańskiej Warty.

Stadion Miejski w Jarocinie zmienił się w zaledwie pół roku. Postawiona została wschodnia trybuna przez firmę – ówczesnego prezesa JKS-u, śp. Ryszarda Grzebyszaka, która do dnia dzisiejszego spełnia wymogi Polskiego Związku Piłki Nożnej. W przerwie zimowej sezonu 2011/12 na budynku klubowym został zamontowany także zegar elektroniczny. Następnie zmieniło się nagłośnienie oraz system sprzedaży biletów.

Kolejną ważną datą w historii jarocińskiego stadionu był 15 sierpień 2018 roku. Wtedy odbyło się otwarcie zmodernizowanej płyty z drenażem i zautomatyzowanym systemem nawadniania. Inwestycja kosztowała ponad 2 mln zł. Gmina Jarocina połowę tej kwoty pozyskała z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Foto: Śp. Stanisław Dziekański, Dawid Borucki (Gazeta Jarocińska), Kamil Bachorz (jarocin.naszemiasto.pl), Gmina Jarocin, Jarocin Sport, Pr.Motion, Składnica Akt JKS „Jarota” Jarocin

Jarota Jarocin
Obra Kościan
Kotwica Kórnik
7:2
Jarota Jarocin