Zwrot akcji z Unią Solec

Do osiemdziesiątej czwartej minuty gospodarze prowadzili z Jarotą Jarocin 2:0. Podopieczni Piotra Garbarka walczyli jednak do ostatniego gwizdka i uratowali remis w Solcu Kujawskim.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęli żółto-czerwono-niebiescy, którzy częściej byli w posiadaniu piłki. Ponadto dwie dobre okazje do zdobycia bramki miał Mikołaj Jankowski. Snajper JKS-u próbował bramkarza miejscowych zaskoczyć strzałami głową, ale w obu akcjach górą był Mateusz Skowroński. Więcej spokoju w trzecim kwadransie gry mieli jednak gracze Unii, kreując sobie kilka naprawdę niezłych szans. I tak w 40. minucie na listę strzelców wpisał się Sebastian Pacek. 26-latek zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, które kompletnie zaskoczyło golkipera Jaroty, Sebastiana Lorka.

Po zmianie stron zespół z Jarocina nie miał już nic do stracenia i ruszył do odrabiania strat. Tymczasem miejscowi wyprowadzili szybką kontrę, po której znów futbolówkę w siatce ulokował Pacek. Napastnik z Solca Kujawskiego tym razem gola strzelił głową po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Jarociniacy pokazali charakter i wolę walki w samej końcówce. Duży udział przy odwróceniu losów tej konfrontacji mieli zawodnicy, którzy pojawili się na placu gry z ławki rezerwowych. Trener Garbarek zdecydował się wprowadzić na boisko trzech graczy: Szaflarskiego, Konopkę i Stachowiaka.

Na sześć minut przed końcem spotkania znakomicie w polu karnym znalazł się Kacper Szaflarski i pewnym strzałem dał swojej drużynie nadzieję na lepszy wynik. W 90. minucie kibice gospodarzy zamarli, bo bramkę na 2:2 strzelił Sebastian Kamiński. Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył pięć minut, co pozwalała nam myśleć o zwycięstwie. W ostatniej akcji Marcin Konopka urwał się rywalowi, podał piłkę do wychodzącego „sam na sam” – Michała Grobelnego, a ten trafił wprost w bramkarza rywali. Chwilę później arbiter zagwizdał po raz ostatni i obie ekipy musiały zadowolić się punktem.

Jarota Jarocin w jedenastym ligowym pojedynku zagra przed własną publicznością. Do naszego miasta w najbliższy piątek, 7 października przyjedzie Sokół Kleczew. Derby Wielkopolski rozpoczną się o godz. 16:00.

Unia Solec Kujawski – Jarota Jarocin 2:2 (2:0)
1:0 – Sebastian Pacek (40′)
2:0 – Sebastian Pacek (55′)
2:1 – Kacper Szaflarski (84′)
2:2 – Sebastian Kamiński (90′)

Jarota Jarocin: Sebastian Lorek – Szymon Soiński (62′ – Piotr Stachowiak), Marcin Maćkowiak, Dawid Idzikowski, Piotr Skokowski, Michał Grobelny, Michał Marszałkiewcz (60′ – Kacper Szaflarski), Sebastian Kamiński, Dominik Konopacki (46′ – Marcin Konopka), Mikołaj Jankowski, Emil Jędraszak.